CNN Prima News Václav Marhoul

Václav Marhoul

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Marhoul “

Marhoul: Babiš vnesl do veřejného prostoru obrovsky nebezpečnou lež. Bohužel zakořenila

Za slábnoucí ochotu některých českých občanů pomáhat válkou postižené Ukrajině může Andrej Babiš. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér Václav Marhoul, tvůrce oceňovaných filmů Tobruk a Nabarvené ptáče, ale též major Armády ČR v záloze. V rozhovoru mluvil třeba o tom, proč podle něj konflikt s Ruskem potrvá ještě dva, tři roky.

Flanel, klip s Hitlerem, fitness lžíce i koláže s trávníkem. Přichází horká fáze kampaní

Prezidentské kampaně nabírají týden před prvním kolem voleb na obrátkách. Režisér Václav Marhoul vyjádřil podporu Petru Pavlovi svérázným videem. Expremiér Andrej Babiš (ANO) se zase na rozdíl od své oponentky Danuše Nerudové snaží vyhýbat prezidentským debatám a radši se fotí s fitness příbory. A nominant opozičního hnutí SPD Jaroslav Bašta? Ten sdílí na svém facebookovém profilu amatérské protivládní koláže od svých fanoušků.

O filmový festival ve Slavonicích je rekordní zájem. Promítá se i ve stodole či tělocvičně

Filmový a hudební festival ve Slavonicích hereckým hvězdám nenabízí červený koberec, ale procházku po renesanční dlažbě v malebném jihočeském městě. Při filmové projekci nebo při debatách v kavárnách a barech tady můžete potkat bratry Trojanovy, Radůzu, Václava Marhoula, Vojtu Kotka nebo experty z jiných než uměleckých oborů jako jsou epidemiologická star Petr Smejkal nebo profesor Pavel Pafko.

Chlast se stal evropským filmem roku. Nabarvené ptáče nominaci neproměnilo

Udílení Evropských filmových cen letos ovládl dánský snímek Chlast Thomase Vinterberga. Odnesl si hlavní cenu pro film roku, získal ale rovněž ocenění za režii, za scénář a za mužský herecký výkon pro Madse Mikkelsena. Česká kinematografie letos měla v nominacích hned dvojí zastoupení, snímky Nabarvené ptáče a Šarlatán ale nakonec ve svých kategoriích neuspěly.

Ve finále Evropských filmových cen jsou dva čeští zástupci s filmy Nabarvené ptáče a Šarlatán

Do finále letošních Evropských filmových cen se dostaly dva filmy s českou účastí. V kategorii nejlepší režii má nominaci Agnieszka Hollandová za film Šarlatán, v kategorii nejlepší film je ve finále mezi šesti snímky Václav Marhoul s filmem Nabarvené ptáče, který natočil i produkoval. Finálové nominace dnes vyhlašovala Evropská filmová akademie v rámci filmového festivalu ve španělské Seville.