CNN Prima News Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

Výpis příspěvků ke štítku „Valašské Meziříčí“

Muž oloupil a zranil seniorku, pak utekl od soudu. V Olomouci mu raději spoutali ruce i nohy

Olomoucký soud ve středu uložil jednadvacetiletému Martinu Koňaříkovi za loupežné přepadení seniorky ve Valašském Meziříčí a útěk od vsetínského soudu 6,5 roku vězení. Odsouzen byl za tři trestné činy. Koňařík jednaosmdesátiletou ženu přepadl loni v dubnu, při napadení jí zlomil pažní kost, seniorka má dodnes trvalé následky. Při projednávání vazby u vsetínského soudu se poté pokusil o útěk, policisté jej zadrželi až v řece Bečvě. Obžaloba původně žádala 7,5 roku vězení. Muž se k činu přiznal, policii se po útoku sám přihlásil. S rozhodnutím soudu ve středu souhlasil, žalobkyně si ponechala lhůtu na odvolání.

Tragédie na Vsetínsku. Opilec brutálně zbil ženu, pak ji nechal umřít v zahradní chatce

Dvaatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu napadl v noci z pondělí na úterý ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku svou o rok mladší přítelkyni. Opakovaně ji silně udeřil pěstí do hlavy. Žena na následky způsobených zranění zemřela. Ve čtvrtek krajští kriminalisté muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu hrozí až 16 let vězení. V pátek se bude rozhodovat o vzetí muže do vazby, sdělila krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Energoaqua otrávila Bečvu, trest ale nedostane. Ministr Hladík je rozhodnutím soudu zklamán

Aktualizováno

Společnost Energoaqua podle rozsudku vsetínského okresního soudu způsobila otravu řeky Bečvy z 20. září 2020. Trest jí však soud neuložil. Podle soudkyně Ludmily Gerlové se nepodařilo zjistit, co přesně se v podniku stalo. Právnická osoba není podle ní v tomto případě objektivně trestně odpovědná. Žalobce se v kauze Bečva odvolá proti zprošťujícímu rozsudku v případě ředitele firmy Energoaqua, proti usnesení týkajícímu se podniku podá stížnost.

Legionella řádí u českých hranic: Slováci hlásí neobvyklý případ, v Polsku zemřelo 25 lidí

Legionářskou nemocí trpí 47letá Slovenka, která si nemoc zřejmě přivezla ze zahraničí. Nyní leží na oddělení ARO v bratislavské Nemocnici sv. Cyrila a Metoděje, je napojena na plicní ventilaci a její stav je vážný. Informoval o tom web noviny.sk. Nebezpečná bakterie řádí také v Polsku, kde hlásili v poslední době 164 případů, přičemž 25 pacientů nemoci podlehlo.

Poslední ruční gobelínka v Česku: K práci tam využívají i vidličku a inspirují se Čapkem

Neuvěřitelných 125 let se ve Valašském Meziřící na Vsetínsku věnují výrobě ručně tkaných koberců, gobelínů a tapisérií. A právě do tamní vyhlášené manufaktury se teď podíváme. V současnosti tam vzniká velmi unikátní kolekce. A jeden z gobelínů dostal od zakladatele gobelínky jako narozeninový dárek první Československý prezident Tomáš Gariggue Masaryk.