váza

Výpis příspěvků ke štítku „váza“

Uvažte si pestrou podzimní kytici z toho, co právě kvete na zahrádce

Stoupnout si doprostřed pestré zahrady plné květů musí rozněžnit i největšího drsňáka. Záplava pestrých barev a tvarů a spousta zeleně nás pohladí na duši a zaručeně zvedne náladu. I tady můžeme být ekologičtí a zvolit místní nabídku české přírody. V dnešní době je už hodně lokálních pěstitelů a na výběr tak máme spoustu možností. Nechte se oslovit tradičními jiřinkami, něžnou verbenou či exoticky vypadajícím okrasným tabákem.

Které květiny z přímého výsevu jsou vhodné k sušení?

Květiny, které se dají usušit a následně využívat do nejrůznějších vazeb patří právem mezi nejvyhledávanější. Už snad také proto, že se dají využít i v čerstvém stavu jako dekorace do vázy a následně usušit. Stále však znalosti v tomto směru jsou nedostatečné, protože zájem je soustředěn pouze na několik známých a dá se říci notoricky využívaných druhů. Především se pěstují slaměnky, statice, nesmrtelky a zaječí ocásky. Právě tyto druhy však pro úspěšný vývoj vyžadují předpěstování sazeniček. A to je mnohdy značný problém, především pokud musíme předpěstování provádět v bytech na okenních parapetech.

Vyrobte si květinovou dekoraci pro vaše živé rostliny

Květy a květinové dekorace nám zpříjemňují a zútulňují bydlení. Můžeme jej změnit podle ročního období anebo svátku. Pokud máte doma kousek drátěného pletiva, proutěný košík a přírodní dekorace, snadno si vyrobíte základní rám pro řezané květy nebo pěstování rostlin ve vodě, tzv. hydroponické pěstování. Jako vázu můžete použít cokoliv, co nepropouští vodu, například zavařovací sklenici. Nechte se inspirovat nápadem Šárky Rooyi a přineste do svého domova kousek přírody.