Cizí jazyk se prostřednictvím internetu mohou učit jak třeba prvňáci, tak i studenti středních odborných škol. On-line prostor nabízí zábavné interaktivní hry, videa, pracovní listy či písničky. Většina se týká výuky angličtiny, k nalezení jsou ale i on-line materiály, kurzy či elektronické učebnice pro výuku němčiny, francouzštiny nebo ruštiny.
O tipech na podporu on-line výuky cizích jazyků informoval ve svém speciálu Národní pedagogický institut. Například s prezentací Britská versus americká angličtina mohou učitelé s dětmi procvičovat rozdíly mezi oběma variantami anglického jazyka. K nalezení je v úložišti digitálních učebních materiálů speciálního portálu pro učitele, který nabízí i řadu dalších informací k výuce. Jsou na něm mimo jiné i materiály k výuce francouzštiny a ruštiny on-line.
Inspiraci pro výuku angličtiny lze najít také na rozcestníku se sedmi tipy na aplikace a on-line kurzy zdarma. Stránky odkazují mimo jiné na populární jazykovou aplikaci Duolingo, která funguje i ve verzi pro chytré telefony. "Lekce jsou krátké, maximálně efektivní a kombinují mluvení, poslech, procvičování gramatiky i přirozený rozvoj slovní zásoby," píše se na webu.
Vyučující mohou na internetu při výuce na dálku využít také řadu vzdělávacích materiálů nebo zábavných interaktivních videí k angličtině pro děti. Žáky prvního stupně mohou zaujmout například hry, videa či písničky na webu English Time. Hlavně pro rodiče jsou zase určeny stránky Learn English Kids, kde se mohou dovědět, jak podpořit děti ve výuce angličtiny doma. Zájemci z některých středních odborných škol pak mohou využít aplikace a on-line lekce odborné angličtiny OPEN LEARNING.