reklama

Do domovů pro seniory nesmí návštěvy. Při komunikaci pomáhá telefon či Skype

Hygiena v Praze zakázala návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních na jeden měsíc od 18. září. Nařízení se dotklo i seniorů, kteří žijí v pečovatelských domech. Ti nyní se svou rodinou a přáteli mohou komunikovat především prostřednictvím telefonů nebo Skype.

reklama

K tomu, aby se mohli senioři spojit se svými známými a rodinou, využívají především techniku – telefony, tablety nebo počítače. V Domě u Agáty v Řeporyjích ale mají obyvatelé zařízení navíc možnost sejít se s návštěvníky u vchodu a hovořit spolu přes sklo.

Pokud za seniorem někdo přijde, tak si sedne k hlavnímu vchodu a prostřednictvím mobilního telefonu komunikuje se seniorem, který sedí za sklem. „Přišel jsem za dlouholetou přítelkyní, za kterou jezdím pravidelně třikrát týdně. Nyní, jak je setkání přes sklo, se vždy domluvíme jestli něco nepotřebuje a alespoň na chvíli si spolu povídáme,“ popsal situaci jeden z návštěvníků domu.

K tématu

Ředitelka Domu u Agáty Illona Kněžínková nabízí ubytovaným seniorům i další možnosti, jak se se svou rodinou a přáteli spojit. „Máme to připravené tak, že na tabletu je zapnutý Skype, následně pracovnice obcházejí pokoje a zprostředkovávají na určitý čas komunikaci s rodinou,“ popisuje další možnost Kněžínková.

Druhým rokem je klientkou domu i paní Eva, která popsala, jak s rodinou během pandemie komunikuje: „S rodinou mluvím převážně telefonicky, protože bohužel nejsem natolik moderně vybavená, abych měla počítač.“

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) popsal, jak by měla vypadat setkání po zákazu návštěv. „Jakmile skončí zákaz návštěv, budou návštěvy probíhat pokud možno venku, kde je riziko nákazy menší. Sejdou se dvě osoby najednou, které by měly mít respirátor, aby se na seniora případně virus nepřenesl.“

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Krevní sraženiny po vakcíně Johnson & Johnson. Úřady chtějí pozastavit očkování
Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl
Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
Další články
reklama
reklama