Záhadná smrt v českém cirkuse: Muže zabil velbloud, tvrdí principál. Policie má jinou verzi

Velbloud v poušti

Tragická událost se v pátek odehrála v českém cirkusu Aleš, který momentálně hostuje na Slovensku. Jednoho ze zaměstnanců tam měl usmrtit velbloud. Případem se zabývá slovenská policie. Ta má ale jinou verzi a podle ní v případu může být zvíře nevinně.

Ve slovenském městě Stropkov v Prešovském kraji v pátek velbloud vážně poranil zaměstnance českého cirkusu Aleš. Web tvnoviny.sk informoval, že zaměstnanec později zraněním v nemocnici podlehl.

Podle informací principála cirkusu Antonína Aleše ale nebylo na vině zvíře, nýbrž samotný zaměstnanec. Ten údajně oslavoval a měl být pod vlivem alkoholu, když došlo k incidentu s velbloudem. Zvířata podle něj alkohol nesnáší.

Velbloud měl muži pokousat tvář a ruku. Přivolaní záchranáři ho převezli do nemocnice v nedalekém Svidníku. Tam se jeho stav ale zhoršil a muž následně zraněním podlehl. Údajně měl totiž mít i mnohočetná poranění v oblasti hrudníku. Tragickou událostí se zabývá slovenská policie.

V sobotu ale slovenský web přišel s informací, že se incident mohl odehrát také úplně jinak. Policisté totiž pracují i s verzí, že zaměstnance cirkusu srazilo auto. Prý tomu nasvědčují nejen zranění, která muž utrpěl, ale také auto, jež policisté zajistili.

Po opakované konfrontaci prý změnil výpověď i principál cirkusu. Tragický útok podle něj nikdo neviděl, ale zvíře již v minulosti zaměstnance napadlo.

Tagy: