Harryho a Meghan žene před soud nevlastní sestra. Na prince už „zapomíná“ i jeho otec

Meghanina nevlastní sestra Samantha Markleová podala na prince Harryho a jeho manželku žalobu, informovala BBC. Nelíbí se jí totiž tvrzení, které padlo v rozhovoru s Oprah Winfreyovou a označuje ho za pomluvu. V britských médiích se také řešilo nešťastné vyjádření krále Karla III.

Samantha Markleová žaluje Meghan za „pomluvu a poškozující nepravdy“, včetně tvrzení v televizním rozhovoru s Oprah Winfreyovou, že je jedináček. V žalobě podané v březnu loňského roku požaduje odškodné 75 tisíc dolarů (přes 1,6 milionu korun), píše web stanice BBC.

K TÉMATU: Promluvila žena, s níž Harry přišel o panictví. Prozradila pikantní detaily o sexu

V úterý floridská soudkyně Charlene Edwardsová Honeywellová zamítla návrh, aby Meghan a její manžel nemuseli u soudu vypovídat. Rozhodnutí znamená, že pokud bude případ pokračovat, Meghan a princ Harry budou povinni takovému výslechu čelit.

Ponížení a hanba

Samantha tvrdí, že ji Meghan vystavila „ponížení, hanbě a nenávisti v celosvětovém měřítku“. Zkreslovala jejich vztah v době, kdy vyrůstaly, a vytvářela dojem, že jsou „prakticky cizí lidé“ a že ona „nemá se svou sestrou Meghan vůbec žádný vztah“.

Údajně nepravdivě a zlomyslně pak prohlásila, že je jedináček. K těmto tvrzením je připojeno 38 žádostí o přiznání. Rozhovor u moderátorky Oprah Winfreyové vyvolal řadu rozporuplných reakcí, manželský pár se v něm veřejně pustil do královské rodiny.

Harry je kdo?

Vedle rodiny Meghan se v médiích řeší i královská rodina prince Harryho. Naposledy tomu bylo, když král Karel III. téměř zapomněl na svého syna Harryho. Zřejmě se ale přeslechl, píše web Mirror.

Karel totiž navštívil kampus východolondýnské univerzity ve Stratfordu u příležitosti 125. výročí jejího založení. Součástí byl i rozhovor se studenty. Když se jeden z nich se zeptal: „Můžete přivést Harryho?“ král odpověděl: „Koho?“

Pak propukl v smích, když se dozvěděl, co přesně student říkal a jak asi vyzněla jeho odpověď. Král měl s princem často nelehké vztahy. Naposledy vody rozbouřila i Harryho kniha Spare (Náhradník), ke které se královská rodina veřejně nevyjádřila.

Tagy: