CNN Prima News Věra Jourová

Věra Jourová

Výpis příspěvků ke štítku „Věra Jourová“

Nejvlivnější ženou Česka je Jourová. Minulá vítězka Schillerová se propadla do druhé stovky

1. června 2022 08:00

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na druhém místě letošního žebříčku se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a třetí skončila vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Naopak loňská a předloňská vítězka, tehdejší vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová nyní jako šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO figuruje až ve druhé stovce žebříčku.

Volby vyhrajeme, věří si Volný a hlásá: EU chce vyměnit etnické Evropany za nové

1. října 2021 00:40

Nezařazený poslanec Lubomír Volný se v pořadu 360° ostře pustil do Evropské unie. Zkritizoval ji mimo jiné za migrační politiku v roce 2015, vymezil se také proti takzvanému Green Dealu (Zelené dohodě). Ten označil za byznys globálních firem, které vykořisťují chudé. Volný také věří, že volby vyhraje, pak hodlá odvolat eurokomisařku Věru Jourovou.

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová

16. června 2021 12:26

Od července začne ve státech Evropské unie platit covid pas, který by měl občanům členských zemí zajistit jasná pravidla pro snadné cestování napříč členskými státy. Očkovací pas bude zahrnovat záznam o vakcinaci, prodělání nemoci či negativním testu. Podle eurokomisařky Věry Jourové se však jednotlivé státy teprve rozhodnou, co přesně covid pas lidem v zemi umožní, řekla to ve vysílání CNN Prima NEWS. Zároveň uvedla, že Evropská léková agentura zřejmě brzy schválí vakcínu společnost Novavax.

Covid pasy by měly platit už od léta, usnesla se EU. Počítá se i s levnějšími testy

20. května 2021 23:55

Lidé v Evropské unii budou patrně se začátkem letních prázdnin moci začít využívat k usnadnění cest přes hranice takzvané covidové pasy. Zástupci členských zemí a Evropského parlamentu ve čtvrtek po několika dlouhých jednáních dospěli ke kompromisu, který počítá se zavedením bezplatného certifikátu v digitální či papírové podobě. Pro jeho získání budou lidem k dispozici cenově dostupné covidové testy.