CNN Prima News Věra Jourová

Věra Jourová

Výpis příspěvků ke štítku „Věra Jourová“

Bartoš: IT není jenom pro chlapečky. Bez umělé inteligence zůstaneme montovnou, dodal Pavel

Aby se Česko mohlo stát lídrem v digitalizaci, musí do oboru IT dostat více žen. Při zahájení druhého ročníku Týdne pro digitální Česko to uvedl vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Prezident Petr Pavel připomněl, že má Česká republika v zavádění digitalizace stále mezery a zdůraznil nutnost vzdělávání, „abychom přestali být montovnou Evropy“.

V EU nezavádíme cenzuru. Většinu svého času obhajuji práva blbců mít názor, říká Jourová

Po digitálních platformách nechceme cenzuru. Jsem přesvědčená, že proti dezinformacím se musí bojovat podloženými fakty, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Jedna z nejvlivnějších žen v Česku podle svých slov „většinu času obhajuje práva blbců mít názor“. Kromě jiného se rozpovídala například o svém pohledu na protivládní demonstrace mimoparlamentní strany PRO.

KOMENTÁŘ: Fiala zbabišovatěl aneb „Nutelliér“, za kterého se nemusíme stydět

Jestli symbolem vlády Andreje Babiše bylo Čapí hnízdo, pak symbolem vlády Petra Fialy se v těchto dnech neodmyslitelně stala sklenice s Nutellou. Přitom jeden z hlavních argumentů ve Fialův prospěch byl dlouhou dobu ten, že je to (konečně) premiér, za kterého se nemusíme stydět. Tuhle výhodu ale zvládl „shopaholic Peťa“ během své supermarketové epizody dokonale pohřbít. Místo premiéra, za kterého se nemusíme stydět, máme komického „nutelliéra“, jenž objevil Ameriku v podobě drahoty a dvojí kvality potravin.

Židy je třeba zabít, učí se děti v Gaze za peníze z EU. Jourová nic nekontroluje, říká expert

Evropská unie posílá peníze na školství pro palestinské děti, ale přitom není schopná kontrolovat, o čem se učí, tvrdí bezpečnostní analytik Milan Mikulecký. Učebnice vydávané na Západním břehu podle něj do dětí „pouští jed“ a učí je, že Židy je třeba zabít. Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) směřování evropské pomoci pro Palestinu nedokáže kontrolovat, dodal Mikulecký v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Jourová totiž ujišťovala, že evropská pomoc nekončí v rukách Hamásu.

Ovlivní polské volby Rusko? Stopy vedou spíše do Česka a Evropské komise, říká komentátor

Do polských voleb se nešťastně zapojili i čeští politici. Jmenovitě eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová. Řekl to ve speciálním vysílání k polským volbám komentátor Martin Schmarcz. Podle něj by si Češi měli vzít z Polska příklad, protože v sektoru infrastruktury jasně vítězí. Druhý speciál plný aktuálního zpravodajství a analýz k polským volbám CNN Prima NEWS odvysílá v neděli od 20:15 hodin.

Nerudová ocenila Pavlův projev. Jen se odškrtla prestižní příležitost, míní politolog

Projev prezidenta Petra Pavla v Evropském parlamentu byl hezky podaný, ale obávám se, že se nic nestane. Jenom se jím odškrtne hezká prestižní příležitost, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Prezidentova slova ale ocenila ekonomka a bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Podle ní přednesl státnický, ale i proevropský projev. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová uvedla, že Pavlova řeč odkazovala na jeho předchůdce Václava Havla.

Jourová ostře o Bruselu: Způsob naší komunikace je naprosto šílený. Chceme poroučet i dešti

Způsob, jakým Evropská unie komunikuje, je naprosto šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Podle ní komunikaci Bruselu definují velkohubá prohlášení. Jedna z nejvlivnějších žen v Česku se mimo jiné rozmluvila o tom, jak vnímá výroky svého stranického šéfa Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě nebo co považuje během svého působení v Evropské komisi za největší úspěch.

KOMENTÁŘ: Slovenské volby provází česká hysterie, z níž naskakuje husí kůže

Když jsem na konci srpna psala komentář o tom, že politickou situaci na Slovensku bychom měli bedlivě sledovat, myslela jsem tím skutečně (jen) sledovat. Tedy pasivně pozorovat a brát si pro sebe ponaučení. Řada tuzemských politiků a osobností se ale místo pouhého sledování rozhodla aktivně ovlivňovat. Dělat kampaň. Jako by nestačilo, že na Slovensku právě vrcholí snad nejvyhrocenější předvolební boj, jaký kraj pod Tatrami vůbec pamatuje. Pod kotel všeobecné hysterie mocně přikládáme polínka i tady, v Česku...

Zelení šílenci, varoval Babiš Slováky před hnutím Šimečky. Jde přitom o spojence ANO

Progresívne Slovensko (PS) pana Šimečky je to nejhorší, co se vám může stát, pokud je budete mít ve vládě. Slovákům to ve svém příspěvku na sociálních sítích vzkázal šéf ANO Andrej Babiš. Neparlamentní hnutí, které je jedním ze dvou hlavních favoritů blížících se slovenských voleb, český expremiér přirovnal k Pirátům. Babišovi kritici však upozorňují na zajímavý paradox. Progresívne Slovensko a hnutí ANO sedí v Evropském parlamentu ve stejné unijní frakci.

ANO je bohatá nevěsta. Babišova slova o nové totalitě se poslouchají těžko, přiznala Jourová

S výroky Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě v Česku nesouhlasím a ani je neomlouvám. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Problém vidí i v tom, že expremiér zmíněné výroky pronáší na půdě Parlamentu, což se Jourové podle jejích slov „poslouchá velmi těžko“. Celý rozhovor vyjde v sobotu a dozvíte se v něm mimo jiné, co jedna z nejvlivnějších žen v Česku považuje za největší úspěch během svého působení v Evropské komisi a v čem ji Brusel rozčiluje.