reklama
CNN Prima News Věra Jourová

Věra Jourová

Výpis příspěvků ke štítku „Věra Jourová“

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová

Od července začne ve státech Evropské unie platit covid pas, který by měl občanům členských zemí zajistit jasná pravidla pro snadné cestování napříč členskými státy. Očkovací pas bude zahrnovat záznam o vakcinaci, prodělání nemoci či negativním testu. Podle eurokomisařky Věry Jourové se však jednotlivé státy teprve rozhodnou, co přesně covid pas lidem v zemi umožní, řekla to ve vysílání CNN Prima NEWS. Zároveň uvedla, že Evropská léková agentura zřejmě brzy schválí vakcínu společnost Novavax.

Kolik bere kolega? Firmy by měly zveřejňovat rozdíly v platech mužů a žen, chce Brusel

Mezi platy, které za stejnou práci dostávají muži a ženy, jsou pořád propastné rozdíly. Evropská komise tomu chce zabránit novými pravidly. Firmy by v budoucnu musely svým zaměstnancům na požádání sdělit, kolik berou jejich kolegové. Pokud by muži brali za stejnou práci neodůvodněně víc než ženy, zaměstnavatel by to musel napravit, jinak by hrozila pokuta.

O odstoupení Jourové Babiš s Orbánem diskutovat nehodlá. Chce se vrátit k Bělorusku

Premiér Andrej Babiš (ANO) neplánuje během evropského summitu, který začíná ve čtvrtek v Bruselu, jednat s maďarským premiérem Viktorem Orbánem o jeho výzvě k odstoupení eurokomisařky Věry Jourové. Řekl to novinářům před odletem z Prahy. Jourová Orbána pobouřila vyjádřeními v rozhovoru s německým magazínem Der Spiegel, kde hovořila mimo jiné o „nemocné“ maďarské demokracii a o situaci tamních médií.

Jourová na kritice maďarské demokracie trvá. Nechci to ale hrotit, řekla novinářům

Aktualizováno

Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová trvá na svém výroku, že maďarský premiér Viktor Orbán vytváří v zemi nemocnou demokracii. Po středečním zveřejnění zprávy o stavu právního státu v 27 zemích Evropské unie to řekla českým novinářům v Bruselu. Zpráva podle ní opět ukázala na závažné problémy v Maďarsku i Polsku, s nimiž chce Komise nadále vést dialog. Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Vargová ale Jourovou vyzvala k rezignaci.

Orbán vyzval Jourovou k rezignaci. Šéfka Evropské komise i část opozice za ní stojí

Aktualizováno

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval českou místopředsedkyni Evropské komise (EK) Věru Jourovou (za ANO) k odstoupení. Její výroky označil za „opovržlivá veřejná prohlášení“ o Maďarsku. Uvedla to agentura Reutes s odvoláním na Orbánův dopis šéfce EK, ve kterém premiér reagoval na slova Jourové o nemocné maďarské demokracii. Šéfka EK Ursula von der Leyenová za Jourovou stojí.

reklama