CNN Prima News veřejné zakázky

veřejné zakázky

Výpis příspěvků ke štítku „veřejné zakázky“

Odebereme Maďarsku miliardy eur z fondů, hrozí Evropská komise. Na vině je korupce

Evropská komise navrhla odebrat Maďarsku 7,5 miliardy eur (184 miliard korun) z fondů Evropské unie mimo jiné kvůli nedostatečnému potírání korupce a problematickému přidělování veřejných zakázek. Unijní exekutiva členským zemím posílá ke schválení návrh, který může Budapešť připravit asi o třetinu jejích peněz z kohezních fondů, oznámil v neděli eurokomisař pro rozpočet Johannes Hahn.

Firma, v jejímž vedení je i Jágr, má zákaz veřejných zakázek. Přesto je dál dostává

Kladenská firma Energie, v jejímž vedení figuruje i hokejista Jaromír Jágr, se před několika lety domlouvala na zmanipulování 200milionové zakázky v Lánské oboře. Ta spadá pod Kancelář prezidenta republiky. Zatímco hlavnímu aktérovi kauzy Miloši Balákovi udělil Miloš Zeman prakticky okamžitě milost, trest pro Energii stále platí. Podle rozsudku nesmí dostávat veřejné zakázky. Přesto si u ní pražský dopravní podnik smluvil práce za další téměř tři miliony korun, upozornily Hospodářské noviny.

Obchodník s radiostanicemi a údajný úplatkář. Kdo byl zesnulý Petr Adam z kauzy Hlubuček?

Podnikatel, jednatel a muž, který se podle obvinění snažil skrze úplatky zmanipulovat veřejné zakázky. V pondělí večer zemřel obviněný obchodník s telekomunikacemi Petr Adam, jeho tělo nalezli policisté v domě v pražských Stodůlkách. Podle deníku MF Dnes měl spáchat sebevraždu, přesnou příčinu určí až nařízená soudní pitva. V kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku měl figurovat jako člověk, který opakovaně nabízel statisícové úplatky ve snaze zmanipulovat veřejné zakázky.

Policie prověřuje miliardové obchody státního Čepra s Agrofertem. Byly bez tendru

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřují zakázky, za které státní firma Čepro poslala od roku 2017 zhruba pět miliard korun společnosti Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). Informoval o tom ve středu server Aktuálně.cz. Čepro na zakázky nevypsalo veřejná výběrová řízení, pochybení ale odmítá. Tvrdí, že stojí mimo zákon o veřejných zakázkách. Agrofert je dodavatelem biosložek, které se přimíchávají do nafty.

Vojtěchův tajemný muž Marek Brosche: Stamilionové nákupy roušek i zakázky pro matku

Marek Brosche, klíčový muž, který stál za nákupy ochranných pomůcek na ministerstvu zdravotnictví a jemuž ministr Adam Vojtěch (za ANO) svěřil plnou moc k podpisu smluv za stamilióny korun, je ve skutečnosti ve zdravotnickém byznysu známá firma a velký zákulisní hráč, který si jde tvrdě za svým. Podle zjištění investigativního týmu CNN Prima NEWS měl v minulosti na starosti i výběrová řízení pro několik nemocnic, která mnohdy vyhrála firma, kde figuruje jeho matka. Ta, stejně jako sponzor hnutí ANO Jaroslav Spáčil, uspěla i v nákupech na ministerstvu.

Příliš levné elektronické dálniční známky: Budou stát stovky milionů

Pamatujete ještě na třaskavou zakázku, která začátkem roku zlomila vaz ministru dopravy se svébytnými literárními sklony Vladimíru Kremlíkovi (za ANO)? Velmi zjednodušeně šlo o předražený e-shop na dálniční známky za 400 milionů korun. Byla to tehdy velká kauza, premiér a šéf ANO Andrej Babiš na Kremlíka (zcela správně) zaklekl a z resortu ho okamžitě vypakoval. Vládní politici mluvili o tom, že se zakázka vypíše znovu a dramaticky zlevní a IT nadšenci uspořádali víkendový hackathon, kde celý systém za pomoci RedBullu a dobré nálady naprogramovali (a nechali si prolomit) doslova za pár hodin.