reklama

Český podnikatel, kterého věznili v Egyptě, už je doma. Manželka popsala jeho stav

Dva týdny strávil český podnikatel Radovan Kobza v egyptském vězení. Teď se vrátil domů. Velkou úlevu a radost prožívá jeho rodina, která o něm několik dní neměla žádné informace a bála se o něj.

reklama

Několik slov poslala redakci CNN Prima NEWS Kateřina Kobzová, manželka zadrženého Čecha. „Máme manžela po 14 dnech konečně doma. Je pohublý a má co vyprávět,“ sdělila Kobzová.

Pětačtyřicetiletý podnikatel Radovan Kobza měl mít v Egyptě pracovní schůzku, ale podle informací CNN Prima NEWS na podnikatelskou cestu vyjel pouze s turistickým vízem. Cesta se mu však zkomplikovala při celní kontrole na egyptském letišti. Pracovně totiž cestoval se zdravotními pomůckami, které ale nebyly určené k prodeji. V kufru měl elektrody na kardiostimulátor, kvůli kterým měl mít podle rodiny i pracovní schůzku. „Zároveň tam vezl i neprodejné vzorky elektrod. Jsou to takové gumové hadičky,“ vysvětlila jeho manželka.

Jídlo dvakrát denně

Jenže obsah jeho zavazadla se nelíbil celní kontrole a Radovana Kobzu na letišti v Hurghadě zadržela. Rodina o něm neměla téměř žádné informace. „Je tam s dalšími spoluvězni. Dostane jednou, dvakrát jídlo a vodu, a co se týká oblečení, to mu zabavili a má týden jedno,“ popsala už dříve Kobzová.

„Český občan zadržený v Egyptě byl propuštěn z vazby. Místní úřady ho vyhostily bez dalšího postihu. V tuto chvíli je na cestě domů. Děkuji kolegům z české ambasády v Káhiře i na MZV ČR za vyjednávání s egyptskou stranou a egyptské straně za vstřícnost,“ sdělil na Twitteru ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

Podle informací CNN Prima NEWS konzulární úředník Radovana Kobzu navštěvoval ve vězení každý den. O tom, co se stalo, a jak vypadá egyptské vězení, se dozvíte více už příští týden v exkluzivním rozhovoru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Idioti, kuřecí mozky a zbabělci. Slováci jsou zděšeni z bitky chuligánů přímo na hřišti

Měl to být sportovní svátek mezi prvním a druhým týmem tabulky. Nakonec to skončilo jednou z největších ostud v dějinách slovenského fotbalu. Derby mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava se totálně zvrtlo v 15. minutě, kdy se fanoušci obou znepřátelených táborů brutálně porvali přímo na hřišti. Ze záběrů je patrné, že někteří z nich skončili v bezvědomí. Nevídaný incident se strhl poté, co trnavští příznivci vyšplhali na střechu tribuny, kde se nacházeli fanoušci soupeře a zasypali je dýmovnicemi.

Mynář zaútočil na Vystrčila: Předvádí pokrytectví a chce Zemana zbavit pravomocí

Miloš Vystrčil (ODS) předvádí pokrytectví, jaké jsem v životě nezažil, zaútočil na šéfa Senátu veřejně hradní kancléř Vratislav Mynář. Prohlásil to v pondělí odpoledne na dlouho očekávané tiskové konferenci. Vystrčil se podle Mynáře chce jen zviditelnit, což povede ke zbavení prezidenta pravomocí. K tomu, v jakém je prezident zdravotním stavu, se Mynář ale detailněji nevyjádřil.

Když někdo miluje svoji práci. Učitelka už den po operaci mozku četla z JIP pohádky dětem

Nejen americkou Pensylvánii dojal příběh nemocné učitelky ze základní školy. Pouhý den poté, co prodělala operaci, při které jí byl odstraněn nádor na mozku, už přes živé vysílání na Facebooku četla dětem pohádku na dobrou noc. Nešlo ale jen o čtení z knížky. Jak sama říká K. D. Meucciová, chtěla svým milovaným žákům dát hlavně vědět, že je po lékařském zákroku v pořádku. O případu informovala stanice WTAE.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama