reklama
CNN Prima News Vladimír Kremlík

Vladimír Kremlík

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Kremlík“

Havlíček otevře rekordní počet kilometrů dálnic. Poděkovat může vysmívanému Ťokovi

Ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) čeká úspěšný rok. Zatímco jeho předchůdci byli pravidelně pod palbou kritiky za směšné počty nově otevřených úseků dálnic, současný šéf resortu přestřihne ve volebním roce pásky hned u 46 kilometrů. To je více, než dokázal jeden z jeho předchůdců Dan Ťok za déle než čtyři roky ve funkci. Havlíček za to však může poděkovat především právě Ťokovi, který otevírané úseky začal stavět.

Policie obvinila advokáta, že kvůli mýtnému nabídl Kremlíkovi úplatek. Nařčení odmítá

Aktualizováno

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý obvinili advokáta Martina Janouška z toho, že se snažil ovlivnit zakázky na auditora mýtného systému. Podle kriminalistů nabídl úplatek 1,5 milionu korun, vyplynulo ze sdělení mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje a z vyjádření Janouškova právního zástupce Lukáše Trojana. Podle Janouška je obvinění absurdní, důkazně nepodložené a založené výlučně na tvrzeních bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka.

Kremlík chce šéfovat ÚOHS. Babiš ho přitom odvolal z vlády kvůli podezřelé zakázce

Ve stanovené lhůtě do pátečního poledne obdržel Úřad vlády 11 přihlášek do výběrového řízení na předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Informoval o tom mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Jedním z uchazečů je bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík. Chce úřad posunout v transparentnosti, řízení, srozumitelnosti a komunikaci, uvedl na Twitteru. Nový předseda nahradí Petra Rafaje, který rezignoval k 1. prosinci.

Vláda plní Zemanův sen o propojení Dunaje a Odry. Blouznivý nesmysl, říká opozice

Aktualizováno

Vláda v pondělí schválila zahájení příprav první části vodního koridoru Dunaj–Odra–Labe na řece Odře mezi Ostravou a polskými hranicemi. Stavbu dlouhá léta prosazuje především prezident Miloš Zeman. Je přesvědčen o její důležitosti a zmiňuje to v téměř každém ze svých veřejných projevů. Opačný názor má ale opozice a ekologové. Stavba koridoru by mohla začít po roce 2030. Labe zatím zůstává v rezervě.

Příliš levné elektronické dálniční známky: Budou stát stovky milionů

Pamatujete ještě na třaskavou zakázku, která začátkem roku zlomila vaz ministru dopravy se svébytnými literárními sklony Vladimíru Kremlíkovi (za ANO)? Velmi zjednodušeně šlo o předražený e-shop na dálniční známky za 400 milionů korun. Byla to tehdy velká kauza, premiér a šéf ANO Andrej Babiš na Kremlíka (zcela správně) zaklekl a z resortu ho okamžitě vypakoval. Vládní politici mluvili o tom, že se zakázka vypíše znovu a dramaticky zlevní a IT nadšenci uspořádali víkendový hackathon, kde celý systém za pomoci RedBullu a dobré nálady naprogramovali (a nechali si prolomit) doslova za pár hodin.

reklama