CNN Prima News Vladimír Valenta

Vladimír Valenta

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Valenta“

Některé nemocnice a sociální zařízení zakázaly návštěvy. Omezení platí do odvolání

30. října 2021 14:18

V nemocnicích a sociálních zařízeních v Libereckém kraji platí od úterý 26. října zákaz návštěv. Doporučení všem zřizovatelům vydala Krajská hygienická stanice v Liberci, zákaz potrvá do odvolání. Všechny čtyři páteřní nemocnice v kraji a organizace zřizované krajem doporučení vyslyšely a od úterý budou pro návštěvy zavřené, řekla dnes mluvčí krajského úřadu Blanka Freiwilligová.

Senior i přes očkování zemřel. Virem ho zřejmě nakazila pečovatelka, která vakcínu odmítla

10. června 2021 19:13

Očkovaný klient domova důchodců ve Velkých Hamrech zemřel s covidem, nakazila ho zřejmě neočkovaná pečovatelka. Kvůli nákaze v domově, je teď zařízení uzavřené pro veškeré návštěvy. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče. Ta očkování odmítla a právě ona zřejmě klienty nakazila.

V Česku se potvrdily desítky případů jihoafrické mutace. Je to alarmující, varují odborníci

31. května 2021 15:51

V Česku se do 21. května potvrdilo 53 případů jihoafrické varianty nového typu koronaviru, 13 případů indické a devět z jihovýchodní Asie. Dosud bylo podrobně analyzováno takzvanou celogenovou sekvenací přes 2 700 pozitivních vzorků. Převládající je stále britská mutace. Data zveřejnil Státní zdravotní ústav (SZÚ) na svém webu.

Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou

13. dubna 2021 23:45

Záchranná služba Libereckého kraje už rok a půl nemůže používat pět svých sanitek. Vozy v pořizovací hodnotě přes deset milionů korun naposledy vyjely k pacientům před dvěma lety při úniku nebezpečných chemikálií ve firmě v Hamru na Jezeře. Od té doby stojí ladem, nikdo totiž nedokáže zaručit, že nejsou kontaminované a tedy pro pacienty nebezpečné.

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

11. dubna 2021 21:19

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Nové ohnisko jihoafrické mutace v Česku. Od celníků se nakazily i jejich rodiny

18. března 2021 17:57

Šest pracovníků celní správy z Liberecka má potvrzenou nakažlivější, takzvanou jihoafrickou mutaci covidu. Informoval o tom web HlidaciPes.org s tím, že se zřejmě nakazili při kontrole na ruzyňském letišti v Praze. Mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová ale uvedla, že to není možné. Upřesnila také, že nakažení jsou dva celníci a čtyři civilní zaměstnanci.

Zákaz zpěvu je absurdní. Senátoři si budou stěžovat u Ústavního soudu kvůli bohoslužbám

7. října 2020 11:27

Skupina senátorů se rozhodla napadnout u Ústavního soudu zákaz zpěvu a omezení počtu účastníků bohoslužeb na 100 osob. Opatření od pondělka zavedla vláda s cílem zmírnit šíření koronaviru. Právník a europoslanec STAN Stanislav Polčák, který senátory zastupuje, ve středu uvedl, že stížnost bude odeslána ještě tento týden.