
Nerudová k migraci: V návratovém řízení je EU extrémně neúspěšná, děláme ale klíčové kroky
Stroje české vládní letky spravuje společnost, která nemá dostatek odborníků na servis, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS vojenský analytik a publicista Jiří Vojáček. Podle něj takový stav vede k mnoha prodlevám, zkušení technici by totiž zvládli vyřešit problémy za výrazně kratší dobu.
Německé ministerstvo obrany přiznalo, že vládní letka během třinácti měsíců mezi listopadem 2020 a koncem roku 2021 letěla 336krát mezi Bonnem a Berlínem bez cestujících. Jednalo se o cesty mezi bývalým hlavním městem a tím současným. Klíčové úřady sice už dávno přesídlily do Berlína, vládní speciály ale nadále sídlí nedaleko Bonnu. Německo se přitom snaží být lídrem v boji proti klimatické změně a v Evropě tvrdě prosazuje „zelenou“ politiku.
K přepravě nejvyšších vládních a ústavních činitelů České republiky se od roku 2007 používají dvě spěchání vládní letadla Airbus A319CJ. Ministerstvo obrany zjišťovalo možnosti modernizace jejich interiérů. Grafické návrhy si můžete exkluzivně prohlédnout v naší galerii.
Nesmysl a diplomatický nonsens. Tak označují opoziční poslanci plán premiéra Andreje Babiše (ANO) létat na zahraniční cesty komerčními linkami místo nákupu nového letadla do vládní letky. Jak už v pátek informovala CNN Prima NEWS, do roka by měly skončit tři stroje, které nyní ústavní činitelé využívají.
Čím budeme létat? Někteří ústavní činitelé se obávají o budoucnost svého cestování. Podle informací CNN Prima NEWS se totiž do roka z vládní letky vyřadí hned tři stroje. A plnohodnotná náhrada za ně nebude. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mohou předsedové Parlamentu, prezident, ministři i poslanci používat běžné linky.