reklama

Vládní restrikce se mění ze dne na den. Nevíme, s čím počítat, upozorňuje hoteliér

V pátek 18. listopadu se opět uzavřou hotely a penziony. Pro generálního ředitele Four Seasons Hotel Prague Martina Della představuje největší komplikaci fakt, že není jasné, kdy hotely zase budou moci fungovat. Připomněl, že ve Francii uzavřeli podniky do 20. ledna, vláda s nimi ale komunikuje a na začátku ledna se opět sejde a informuje je, jaké další kroky chystá. To v Česku není, což je zásadní problém, řekl Martin Dell v pořadu CNN Prima NEWS Interview.

reklama

„Opětovné zavření pro nás představuje velký problém, protože jsme za 14 dní, které jsme fungovali, rozjeli velké marketingové kampaně v Evropě i na lokálním trhu a zaznamenali velkou poptávku. Těšili jsme se, že konečně překročíme 20procentní obsazenost, kterou jsme letos měli,“ vysvětlil Martin Dell.

Podotkl také, že se kvůli špatné finanční situaci musel hotel letos rozloučit s některými zaměstnanci. „Snížili jsme stavy, protože víme, že pokud vše půjde podle plánu, skončíme na 50 procentech tržeb loňského roku. Bude nám trvat více než čtyři roky, než se dostaneme na obsazenost jako před pandemií,“ uvedl ředitel pražského hotelu.

Nevíme, na jak dlouho máme rušit rezervace

Problematické jsou pro něj i vládní restrikce, které se mění ze dne na den. „Jeden týden můžeme akceptovat rezervace, druhý už ne. To samé platí i pro naši restauraci. Nejhorší ale je, že nevíme konečné datum. Zda máme rušit rezervace jen na týden, nebo až do konce roku,“ upřesnil Dell. „A když ani turisté  nevědí, kdy k nám mohou přijet, může se stát, že otevřeme, ale bez zákazníků,“ dodal.

Po posledním lockdownu zájem ze strany turistů byl, avšak ne velký. „Zaznamenali jsme ale zvýšenou poptávku, zejména z lokálního trhu, na vánoční svátky a Silvestra,“ uvedl Dell.

Francouzská vláda podnikatele na uzavření připravila

Hotelovou síť Four Seasons tvoří celkem 116 hotelů ve 33 zemích světa. „Městské hotely jsou na tom mnohem hůře než resorty, protože pokud turisté mohou cestovat, jedou k moři či na hory. A v porovnání s ostatními městy je na tom Praha nejhůř,“ řekl Dell. Důvodem je fakt, že je Praha závislá na zahraničních turistech.

Mimo jiné zmínil situaci ve Francii, která je na tom ohledně komunikace ze strany státu mnohem lépe než Česko: „Restaurace i hotely sice zavřeli na šest týdnů do 20. ledna. Vláda ale s nimi komunikuje a připravila je na to. Na začátku ledna se pak sejde a řekne jim, jaké další kroky chystá. To v Česku není, což je zásadní problém. Nevědět je horší než vědět.“

Tagy:

V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů

Aktualizováno

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle informací CNN Prima NEWS byly na místě slyšet silné exploze, k vidění byl také veliký dým. Došlo k destrukci střešní konstrukce a částečnému zřícení boční stěny haly. Odhad škody je více než sto milionů korun. Příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

Aktualizováno

Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

reklama

Domácí zpravodajství

Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

Aktualizováno

V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

reklama