reklama

Vládní restrikce se mění ze dne na den. Nevíme, s čím počítat, upozorňuje hoteliér

V pátek 18. listopadu se opět uzavřou hotely a penziony. Pro generálního ředitele Four Seasons Hotel Prague Martina Della představuje největší komplikaci fakt, že není jasné, kdy hotely zase budou moci fungovat. Připomněl, že ve Francii uzavřeli podniky do 20. ledna, vláda s nimi ale komunikuje a na začátku ledna se opět sejde a informuje je, jaké další kroky chystá. To v Česku není, což je zásadní problém, řekl Martin Dell v pořadu CNN Prima NEWS Interview.

reklama

„Opětovné zavření pro nás představuje velký problém, protože jsme za 14 dní, které jsme fungovali, rozjeli velké marketingové kampaně v Evropě i na lokálním trhu a zaznamenali velkou poptávku. Těšili jsme se, že konečně překročíme 20procentní obsazenost, kterou jsme letos měli,“ vysvětlil Martin Dell.

Podotkl také, že se kvůli špatné finanční situaci musel hotel letos rozloučit s některými zaměstnanci. „Snížili jsme stavy, protože víme, že pokud vše půjde podle plánu, skončíme na 50 procentech tržeb loňského roku. Bude nám trvat více než čtyři roky, než se dostaneme na obsazenost jako před pandemií,“ uvedl ředitel pražského hotelu.

Nevíme, na jak dlouho máme rušit rezervace

Problematické jsou pro něj i vládní restrikce, které se mění ze dne na den. „Jeden týden můžeme akceptovat rezervace, druhý už ne. To samé platí i pro naši restauraci. Nejhorší ale je, že nevíme konečné datum. Zda máme rušit rezervace jen na týden, nebo až do konce roku,“ upřesnil Dell. „A když ani turisté  nevědí, kdy k nám mohou přijet, může se stát, že otevřeme, ale bez zákazníků,“ dodal.

Po posledním lockdownu zájem ze strany turistů byl, avšak ne velký. „Zaznamenali jsme ale zvýšenou poptávku, zejména z lokálního trhu, na vánoční svátky a Silvestra,“ uvedl Dell.

Francouzská vláda podnikatele na uzavření připravila

Hotelovou síť Four Seasons tvoří celkem 116 hotelů ve 33 zemích světa. „Městské hotely jsou na tom mnohem hůře než resorty, protože pokud turisté mohou cestovat, jedou k moři či na hory. A v porovnání s ostatními městy je na tom Praha nejhůř,“ řekl Dell. Důvodem je fakt, že je Praha závislá na zahraničních turistech.

Mimo jiné zmínil situaci ve Francii, která je na tom ohledně komunikace ze strany státu mnohem lépe než Česko: „Restaurace i hotely sice zavřeli na šest týdnů do 20. ledna. Vláda ale s nimi komunikuje a připravila je na to. Na začátku ledna se pak sejde a řekne jim, jaké další kroky chystá. To v Česku není, což je zásadní problém. Nevědět je horší než vědět.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor
360°

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor

Z turbulentních událostí jednoznačně vyplývá, že Kancelář prezidenta republiky minimálně od minulé středy neříkala pravdu, zhodnotil politický komentátor webu Info.cz Vratislav Dostál okolnosti hospitalizace Miloše Zemana. Zpochybnil, že by premiér Andrej Babiš či šéf Sněmovny Radek Vondráček (oba ANO) o prezidentově zdravotní kondici nevěděli. Končící premiér podle něj už rozjel svou prezidentskou kampaň.

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku
Miloš Zeman

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) je přesvědčen, že předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jel do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na žádost prezidenta Miloše Zemana. Sám ministr prý se Zemanem ještě před dvěma týdny mluvil. Podle něj zněl prezident sice unaveně, ale mentálně byl v pořádku. Zeman není podle lékařů od minulého týdne schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá zdravotní prognóza je nejistá.

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu
KLDR

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu

Severní Korea odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea dnes odpálila zřejmě dvě rakety.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama