reklama

Vládní restrikce se mění ze dne na den. Nevíme, s čím počítat, upozorňuje hoteliér

V pátek 18. listopadu se opět uzavřou hotely a penziony. Pro generálního ředitele Four Seasons Hotel Prague Martina Della představuje největší komplikaci fakt, že není jasné, kdy hotely zase budou moci fungovat. Připomněl, že ve Francii uzavřeli podniky do 20. ledna, vláda s nimi ale komunikuje a na začátku ledna se opět sejde a informuje je, jaké další kroky chystá. To v Česku není, což je zásadní problém, řekl Martin Dell v pořadu CNN Prima NEWS Interview.

reklama

„Opětovné zavření pro nás představuje velký problém, protože jsme za 14 dní, které jsme fungovali, rozjeli velké marketingové kampaně v Evropě i na lokálním trhu a zaznamenali velkou poptávku. Těšili jsme se, že konečně překročíme 20procentní obsazenost, kterou jsme letos měli,“ vysvětlil Martin Dell.

K tématu

Podotkl také, že se kvůli špatné finanční situaci musel hotel letos rozloučit s některými zaměstnanci. „Snížili jsme stavy, protože víme, že pokud vše půjde podle plánu, skončíme na 50 procentech tržeb loňského roku. Bude nám trvat více než čtyři roky, než se dostaneme na obsazenost jako před pandemií,“ uvedl ředitel pražského hotelu.

Nevíme, na jak dlouho máme rušit rezervace

Problematické jsou pro něj i vládní restrikce, které se mění ze dne na den. „Jeden týden můžeme akceptovat rezervace, druhý už ne. To samé platí i pro naši restauraci. Nejhorší ale je, že nevíme konečné datum. Zda máme rušit rezervace jen na týden, nebo až do konce roku,“ upřesnil Dell. „A když ani turisté  nevědí, kdy k nám mohou přijet, může se stát, že otevřeme, ale bez zákazníků,“ dodal.

Po posledním lockdownu zájem ze strany turistů byl, avšak ne velký. „Zaznamenali jsme ale zvýšenou poptávku, zejména z lokálního trhu, na vánoční svátky a Silvestra,“ uvedl Dell.

Francouzská vláda podnikatele na uzavření připravila

Hotelovou síť Four Seasons tvoří celkem 116 hotelů ve 33 zemích světa. „Městské hotely jsou na tom mnohem hůře než resorty, protože pokud turisté mohou cestovat, jedou k moři či na hory. A v porovnání s ostatními městy je na tom Praha nejhůř,“ řekl Dell. Důvodem je fakt, že je Praha závislá na zahraničních turistech.

Mimo jiné zmínil situaci ve Francii, která je na tom ohledně komunikace ze strany státu mnohem lépe než Česko: „Restaurace i hotely sice zavřeli na šest týdnů do 20. ledna. Vláda ale s nimi komunikuje a připravila je na to. Na začátku ledna se pak sejde a řekne jim, jaké další kroky chystá. To v Česku není, což je zásadní problém. Nevědět je horší než vědět.“

K tématu

Tagy: Francie byznys Interview hotely Martin Dell vláda koronavirus COVID-19 koronavirová opatření Praha lockdown Four Seasons

Další hlavní zprávy

Opozice

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda ODS Petr Fiala a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka podepsali v neděli koaliční dohodu jimi tvořené volební koalice Spolu. Do říjnových sněmovních voleb chtějí jít s kampaní pod heslem Dáme Česko dohromady. Fiala při podpisu smlouvy mezi prioritami koalice uvedl hlavně vzdělání, prozápadní směřování nebo zastavení zadlužování země.

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

  • Aktualizováno

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků, uvedl šéf britské diplomacie Dominic Raab podle agentury Reuters po jednání se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera
reklama
reklama
Na státní vyznamenání přijedu na vozíčku, řekl Zeman. V Lánech už ho používá

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Další články
reklama
reklama