vlna

Výpis příspěvků ke štítku „vlna“

Překvapení na svatbě v exotickém ráji. Místo hostiny dorazily vlny, hosté nevěřícně zírali

19. července 2022 18:49

Netradiční průběh měla svatba na exotických Havajských ostrovech. V momentě, kdy se svatebčané chystali na hostinu, zasáhla příroda. Obrovské vlny smetly vše, co jim stálo v cestě, a romantické místo s vyhlídkou na oceán se v mžiku proměnilo v bahniště plné převrácených stolů a židlí. Nikdo se ale naštěstí nezranil, a tak neplánovaný zážitek vzal ženich i nevěsta s patřičným nadhledem.

Opatření způsobila mnoho škod. Jeďte na dovolenou a žijte normální život, radí Hostomský

7. července 2022 14:29

Návrat k opatřením proti covidu, jako je povinné nošení roušek, odporuje západním normám, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Uznal, že současný nárůst nakažených je v porovnání se stejným obdobím v minulých letech vyšší, důležité je ale sledovat především počet hospitalizovaných a těžce nemocných.

Biolog: Omikron nebude tečkou, zemřou tisíce lidí. Na podzim přijde nová varianta

19. ledna 2022 21:08

Čeští odborníci se nemohou shodnout, zda je nová varianta koronaviru s názvem omikron spásou, nebo naopak další eskalací nekonečného boje s covidem. Tato jihoafrická mutace je sice mnohonásobně nakažlivější než například indická delta, ale zároveň také mnohem méně patogenní. Molekulární biolog Omar Šerý se obává, že nastupující omikronová vlna v Česku může mít na svědomí tisíce mrtvých.

U Tongy vybuchla podmořská sopka. Pobřeží země už decimuje vlna tsunami

15. ledna 2022 10:49
Aktualizováno

Tichomořské souostroví Tonga po mohutném výbuchu podmořského vulkánu zasáhlo tsunami. Kvůli vlně vysoké přes jeden metr se museli evakuovat lidé žijící poblíž pobřeží včetně tonžského krále Tupoua VI. Informovaly o tom v sobotu agentury Reuters a AP. Menší přílivová vlna dorazila i na Americkou Samou, varování vydalo také Fidži.

Doporučení místo opatření? Pouhá naivita a alibismus nezodpovědné vlády, míní Kubek

22. prosince 2021 23:58

Ve středu vláda Petra Fialy (ODS) oznámila nová opatření, přesto nadále spíše zastává princip doporučování. To je však podle šéfa České lékařské komory Milana Kubka naivní a alibistický přístup. „Optimismus, že lidé, kteří nedodržovali nařízení, náhle budou respektovat doporučení, nesdílím,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Flegr varuje před největšími vlnami pandemie. Zachraňte se sami očkováním, prosí

1. října 2021 13:34

Na podzim nás čeká zatím největší vlna pandemie a mnohem větší ještě v lednu, varoval ve vysílání CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj se lidé mohou zachránit pouze očkováním. Předejít dalším vlnám a zavření škol by mohlo pomoct i pravidelné PCR testování, myslí si. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka byly současné počty nově nakažených očekávané. Zároveň ale také vyzval k očkování.