CNN Prima News vodní děla

vodní děla

Výpis příspěvků ke štítku „vodní děla“

Ve Vídni demonstrovalo 44 tisíc odpůrců opatření. Kickl nazval ministra Frankensteinem

11. prosince 2021 18:28
Aktualizováno

Asi 44 000 lidí nesouhlasících s protikokoronavirovými opatřeními v sobotu demonstrovalo v centru Vídně, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní policii. Ta dříve odhadovala počet demonstrantů na 20 000. Účastníci dávali najevo hlavně odpor vůči chystané očkovací povinnosti pro všechny osoby starší 14 let. V Německu několik stovek lidí uspořádalo podobnou demonstraci ve Schwerinu. V Lucemburku policie použila proti demonstrantům vodní dělo. Asi tisícovka demonstrantů se sešla v Barceloně.

Chaos na hranicích Polska: Oni mají plyn, my zase kameny, křičí migranti a útočí na policii

16. listopadu 2021 15:56

Frustrovaní migranti, kteří se nemohou dostat přes polsko-běloruskou hranici, začali v úterý házet na polské policisty a vojáky kameny a větve. Bezpečnostní složky odpověděly palbou z vodních děl a slzným plynem. Běloruské úřady si stěžují, že Poláci používají neznámou žlutou tekutinu, která u migrantů údajně způsobuje popáleniny.

Policie v Paříži zasáhla proti propalestinským demonstrantům vodním dělem

15. května 2021 18:44
Aktualizováno

Pařížská policie v sobotu použila vodní děla a slzný plyn proti asi dvěma stovkám demonstrantů. Ti se i přes zákaz úřadů shromáždili ve francouzské metropoli na podporu Palestinců v době eskalace izraelsko-palestinského konfliktu, uvedl na svém webu list Le Parisien. K potyčkám mezi demonstranty a policisty došlo podle agentury DPA i na původně pokojné demonstraci v Berlíně. Jinde se podobné akce obešly bez incidentů.

Obří party v Bruselu: Policie rozháněla tisíce lidí vodními děly, akce měla být vtip

2. dubna 2021 00:03

Odhadem 5 000 Belgičanů se sešlo na improvizovaném festivalu v bruselském parku Bois de la Cambre. Na místě zasahovali policisté, použili vodní děla, drony a vrtulník. Účastníci po strážcích pořádku házeli lahve. V zemi v sobotu začala třetí celostátní uzávěra, lidé se venku v rámci protipandemických opatření smějí potkávat nanejvýš ve čtyřech.

Berlínské demonstrace proti vládě: Policie rozháněla 10 tisíc lidí vodním dělem

18. listopadu 2020 16:05

Nejméně 10 tisíc lidí se sešlo v centru Berlína u Braniborské brány na středeční demonstraci proti novele zákona o potírání infekčních chorob. Další tisíce lidí se shromáždily na jiných místech metropole. Odhaduje to policie, která se snaží protestující u Braniborské brány rozehnat pomocí vodních děl. Z davu na policisty létají kameny a dělobuchy.

V běloruském Minsku demonstrovaly desetitisíce lidí. Policie je rozháněla vodními děly

4. října 2020 17:04
Aktualizováno

Centrem běloruského Minsku v něděli prošly desetitisíce lidí. Lidé v ulicích metropole, nespokojení s autoritářskou vládou prezidenta Alexandra Lukašenka, žádali osvobození politických vězňů. Policie proti nim použila vodní děla a přes stovku z nich zatkla, píší tiskové agentury. Protesty se konaly i v dalších běloruských městech.

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

23. září 2020 19:30
Aktualizováno

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, zpravodaj agentury AFP až na 5000 lidí, z nichž desítky těžkooděnci zadrželi a nejméně dva lidi zranili svými obušky. „Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení,“ napsal nezávislý web Onliner.by.