reklama
CNN Prima News vodní děla

vodní děla

Výpis příspěvků ke štítku „vodní děla“

Policie v Paříži zasáhla proti propalestinským demonstrantům vodním dělem

Aktualizováno

Pařížská policie v sobotu použila vodní děla a slzný plyn proti asi dvěma stovkám demonstrantů. Ti se i přes zákaz úřadů shromáždili ve francouzské metropoli na podporu Palestinců v době eskalace izraelsko-palestinského konfliktu, uvedl na svém webu list Le Parisien. K potyčkám mezi demonstranty a policisty došlo podle agentury DPA i na původně pokojné demonstraci v Berlíně. Jinde se podobné akce obešly bez incidentů.

Obří party v Bruselu: Policie rozháněla tisíce lidí vodními děly, akce měla být vtip

Odhadem 5 000 Belgičanů se sešlo na improvizovaném festivalu v bruselském parku Bois de la Cambre. Na místě zasahovali policisté, použili vodní děla, drony a vrtulník. Účastníci po strážcích pořádku házeli lahve. V zemi v sobotu začala třetí celostátní uzávěra, lidé se venku v rámci protipandemických opatření smějí potkávat nanejvýš ve čtyřech.

V běloruském Minsku demonstrovaly desetitisíce lidí. Policie je rozháněla vodními děly

Aktualizováno

Centrem běloruského Minsku v něděli prošly desetitisíce lidí. Lidé v ulicích metropole, nespokojení s autoritářskou vládou prezidenta Alexandra Lukašenka, žádali osvobození politických vězňů. Policie proti nim použila vodní děla a přes stovku z nich zatkla, píší tiskové agentury. Protesty se konaly i v dalších běloruských městech.

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

Aktualizováno

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, zpravodaj agentury AFP až na 5000 lidí, z nichž desítky těžkooděnci zadrželi a nejméně dva lidi zranili svými obušky. „Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení,“ napsal nezávislý web Onliner.by.

reklama