CNN Prima News vojenská služba

vojenská služba

Výpis příspěvků ke štítku „vojenská služba“

Zatčený brankář Fedotov se poprvé ozval. Slyším vaše hlasy, vzkázal z Ruska fanouškům

19. července 2022 20:06

Ruský brankář Ivan Fedotov byl začátkem července zatčen v Petrohradu. Bylo to krátce před tím, než se měl vydat do zámoří, kde se chystal po podpisu smlouvy prosadit v týmu Philadelphia Flyers. Důvod dramatického zvratu? Údajně se vyhýbal vojenské službě. Tu si teď po násilném odvlečení plní na severu země. Veřejnosti se poprvé od pofidérního zadržení ozval prostřednictvím své manželky.

Chtěl do NHL. Ruský brankář byl ale odklizen za polární kruh, padají i slova o otravě

4. července 2022 13:36

Zažil skvělou sezonu a chystal se na misi v NHL. Rusku vychytal brankář Ivan Fedotov stříbro na olympijských hrách, s CSKA Moskva vyhrál Gagarinův pohár v KHL. Vysloužil si smlouvu s Philadelphií Flyers, která ho draftovala už v roce 2015. Jenže vše se zvrtlo ještě před tím, než odcestoval do zámoří. Byl odklizen za polární kruh, kde si má splnit vojenskou službu.

Spolupracoval šéf hokeje Král s StB? Měl pomoci s odposlechy i kopiemi klíčů a udat kolegu

22. září 2021 09:47

Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) čelí podezření, že za komunismu působil jako tajný spolupracovník StB. S informací přišel deník Sport. Šéf českého hokeje měl podle dostupných informací z ministerstva vnitra donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Sám Král se brání a tvrdí, že s civilní StB neměl nic společného a u vojenské je zapsán jen kvůli svému zařazení do právního oddělení svého velitelství.

Mašek: V současné době není v Česku domobrana, kterou by bylo nutné zákonem zakázat

25. června 2020 13:30

Ministři podpořili zákon, který zakáže zakládání a organizování paramilitárních ozbrojených skupin k prosazování politických nebo ideologických cílů, tedy organizování domobrany. Za porušení normy by hrozila pokuta až 200 tisíc korun a zákaz nakládání se zbraněmi. Je taková úprava potřeba? Vznikají v Česku domobrany? Poslance hnutí ANO a jednoho z navrhovatelů zákona Jiřího Maška se ptala Marie Bastlová v pořadu K věci.