reklama

Volby vyhrajeme a zavřeme Babiše, hlásá Chcípl PES. Hnutí představilo program

Předseda hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko Jakub Olbert se zbytkem představenstva.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Při prvním fyzickém setkání členů a příznivců hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko předsednictvo představilo svůj volebním program. „Skládá se ze tří částí, už v té první vám ale řekneme, co nikdy nebudeme dělat,“ uvedl předseda hnutí a majitel restaurace Šeberák Jakub Olbert. Ve výhru v pozimních volbách silně věří, současná vláda ani opozice podle něj nemají u občanů šanci.

reklama

„Jdeme směle do voleb a vyhrajeme je. Proč? Proti nám stojí vláda, o které pochybujeme, že ji bude někdo volit. A opozice, která půl roku sedí a mlčí,“ zdůvodnil, své přesvědčení na úvod Olbert. Podle něj má opozice křičet, namísto toho mlčí a věří, že ji budou občané volit kvůli obličejům na billboardech.

K tématu

„Já ale věřím, že lidé pochopí, že pokud ji budou volit, tak se v zemi nic nezmění,“ doplnil Olbert s tím, že je mu až líto, jaký výprask opozice dostane: „Ale zaslouží si to.“ Volební program hnutí se skládá ze tří bodů. V prvních dvou představuje, co dělat nikdy nebude a co chtějí stihnout v prvních sto dnech svého úřadování.

„Četl jsem program našich konkurentů a objevuje se tam slovo covid pas. Oni jsou přesvědčení, že testování bude pokračovat. Na to my nikdy nepřistoupíme,“ komentoval záměr konkurenčních stran Olbert. Podle něj se dá otevřít i bez covid pasů: „Je to o klíči a o klice.“

V prvních sto dnech zrušíme vládní nařízení

„První je, co nikdy dělat nebudeme. Je to docela odlišné, ostatní strany jen slibují. Svého prohlášení se ale budeme držet zuby nehty. Pokud je ohneme, tak se dostaneme na stejnou palubu jako ODS a jiní,“ komentoval dále Olbert. Mezi to hlavní, co hnutí neudělá, patří: omezování osobní svobody, uzavírání obchodů a služeb, zavírání škol, testování zdravých dospělých a dětí či porušení Ústavy ČR.

K tématu

V druhém bodě iniciativa představila, co by chtěla stihnout za prvních sto dní svého úřadování. „Zrušíme vládní nařízení spojená s nouzovým stavem nebo pandemickým zákonem. Stejně tak zahájíme vyšetřování všech zločinů, které zapříčinila vláda,“ sdělil Olbert s tím, že zároveň zahájí osobní a hmotnou odpovědnost všech politiků.

„Dnes se vyhlašuje, co chce. Budeme chtít, aby byli za všechny zlodějiny a újmy na životech či zdraví odsouzeni jejich strůjci,“ pokračoval. Také doplnil, že hlavním důvodem, proč volby do Poslanecké sněmovny vyhrají, je jejich motivace. „Chceme vyhrát a zavřít Hamáčka s Babišem. Až vyhraju, tak se budou dít věci,“ zdůraznil Olbert.

V plánu hnutí je i udělení amnestie na přestupky, které se vážou k porušení nařízení a nouzového zákona. Na programu bude i personální audit ve státních institucích, jako jsou ministerstva. „Naším cílem bude zefektivnit státní správu. Hlavní zdroj rozpočtu bude ve výplatách, které nerozdáme zaměstnancům, které budeme muset propustit,“ doplnil Olbert.

K tématu

Pojedeme do Semil a přivezeme vám kadeřnictví

Místopředseda hnutí Jiří Janeček z pivovaru Malý Janek pak doplnil, co bude iniciativa dělat. „Půjdeme mezi lidi a budeme jim vysvětlovat, co chceme,“ uvedl Janeček a představil první akce kampaně. V pondělí 19. dubna například hnutí pojede do Semil za ředitelem školy, která nedodržuje nařízené testování dětí.

Volební kampaň s názvem „Vezeme k vám normální svět“ pak začíná 21. dubna. „Startujeme v 11:00 ze Šeberáku. S pojízdným kadeřnictvím vyrazíme po obcích a městech a budeme vás stříhat, plán zastávek zveřejníme těsně před akcí,“ uvedl Janeček s tím, že po cestě bude hnutí čepovat pivo z jeho pivovaru.

Nejsme politici a ani jimi být nechceme

Hnutí představilo také svá hesla. „Otevřeme Česko – voláme normální Česko. To je opravdu důležité. Chceme se vrátit do normálního života bez podmínek,“ uvedl Olbert. Dalším heslem je „Osobní svoboda je to nejcennější, co máme.“ Předseda argumentuje, že Češi zapomněli, že je Ústava ČR nezlomná a nedotknutelná.

Předseda hnutí doplnil, že členové nemají zkušenost s politikou, nejsou politici a ani jimi být nechtějí. „Museli jsme se akorát zaregistrovat. Máme výhodu v tom, že když někam chceme, tak se domluvíme a jedeme. A takhle se dohodneme na všem. Do žádné koalice proto nepůjdeme, přišli bychom o přirozenost a akčnost,“ doplnil Olbert s tím, že nejblíže z politického spektra jim je strana Svobodní.

Otevřeme Česko představilo svůj program do voleb.
Otevřeme Česko představilo svůj program do voleb.
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Tagy: restaurace program kampaň politika opozice volby pivovary iniciativa vláda hnutí Česko volby 2021 Jakub Olbert Šeberák Jiří Janeček Malý Janek Chcípl pes Otevřeme Česko
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vydatné deště potrápí Česko i začátkem týdne. Další záplavy hrozí na východě Čech
Děláme všechno pro to, abychom nezabili více lidí, než je nutné, prohlásil Žaloudík
Záludné play-off, kde se mažou rozdíly. Čím musí Češi projít, aby získali medaili?
reklama
reklama
Hamáček: Chci svědka, který potvrdí, že jsem měl vyměnit Sputnik za Vrbětice

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud víte o nenaočkovaných seniorech, napište mi, vyřeším to, slibuje Babiš
Další články
reklama
reklama