CNN Prima News volební kampaň

volební kampaň

Výpis příspěvků ke štítku „volební kampaň“

GLOSA: Zrušte volby, už to nedává smysl, když slova politiků mají nulovou hodnotu

13. května 2023 07:19

Vláda představila svůj „ozdravný balíček“ tak trochu v duchu předvolební kampaně – načasování na za pět minut dvanáct, přítomnost všech šéfů stran a ministrů, chlebíčky pro novináře, heslo Česko ve formě… Marketéři zřejmě poradili, že špatné zprávy pro drtivou většinu obyvatel je třeba prezentovat jako něco veskrze optimistického, radostného. Může to ale zakrýt prostý fakt, že především ODS chladnokrevně porušila slib u jednoho ze svých bytostných témat?

Souboj dědků, předpovídá historik klání o Bílý dům. Svoboda má kandidaturu Bidena za chybu

25. dubna 2023 23:21

Pokud Joe Biden nezkolabuje, bude znovu americkým prezidentem. Bude to ale souboj dědků, předpověděl ve vysílání CNN Prima NEWS historik Martin Kovář. Podle bývalého ministra zahraniční Cyrila Svobody (KDU-ČSL) kampaň současné hlavy státu za znovuzvolení není moudré rozhodnutí. Amerikanista Jiří Pondělíček se domnívá, že budeme znovu svědky střetu Donalda Trumpa s Joem Bidenem.

Babišovi marketéři proti sobě. Po Prchalovi míří na Slovensko i Hanč, pomůže expremiérovi

18. dubna 2023 12:20

Marketingový expert Marek Hanč, který se léta podílel na kampani expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho hnutí, má novou práci. Stejně jako jeho bývalý kolega a odborník na sociální sítě Marek Prchal míří na Slovensko. Hanč se spojil se stranou Hlas-SD bývalého slovenského předsedy vlády Petera Pellegriniho. CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí strany Patrícia Medveď Macíková. S Prchalem, který navázal spolupráci se stranou Svoboda a Solidarita (SASKA), si tak bude konkurovat.

Pavel dostal pokutu za chyby v kampani. Nejvyšší, jakou kdy dohledový úřad fyzické osobě udělil

16. března 2023 17:42
Aktualizováno

Prezident Petr Pavel dostal pokutu 60 tisíc korun od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, což je dosud nejvyšší sankce udělená fyzické osobě. Pavel ji dostal za netransparentní údaje o dárcích v prezidentské kampani. Informaci magazínu Reportér potvrdil člen vedení dohledového úřadu Jan Outlý. Podle něj v přehledu dárců chyběly často údaje o bydlišti a datu narození. Pavel tvrdí, že nešlo o netransparentní, ale o chybějící údaje. A pokud je dárce neposkytne sám, není prý způsob, jak je získat.

KOMENTÁŘ: Monopol pravdy, slušnosti a hodnot. To nemůže dopadnout dobře

29. ledna 2023 07:08

S Petrem Pavlem na Hradě nastane v historii Česka něco nevídaného. Všichni nejvyšší ústavní činitelé a většina zákonodárců v obou parlamentních komorách budou spadat do jednoho politického proudu. Zvolený prezident i premiér Petr Fiala (ODS) v sobotu dali najevo, že si nestandardnost takové situace uvědomují. Podaří se zastavit „studenou občanskou válku“?

Nejšpinavější kampaň prezidentských voleb. Co voliče nejvíc vystrašilo před 2. kolem?

28. ledna 2023 07:34

Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb se do historie zapíše jako nejšpinavější. Shodují se na tom analytici, komentátoři i samotní kandidáti na prezidenta. Nechyběly anonymní dopisy s údajným ostrým nábojem, zavádějící billboardy nebo dokonce oznámení o úmrtí jednoho z kandidátů. V článku přinášíme zlomové momenty, které výrazně ovlivnily prezidentskou kampaň před druhým kolem.

KOMENTÁŘ: Rozdělená společnost je normální. Babiš a Pavel jsou však falešné modly

24. ledna 2023 06:29

Jedním z předmětů místy až fanatického boje o Hrad je strach z rozdělování společnosti. V podstatě je to hloupost, protože kdyby politika nerozdělovala, neměla by smysl, to bychom mohli rovnou obnovit Národní frontu. Můžeme mít naopak pocit, že se celé Česko krásně demokraticky rve, a tudíž náš politický systém bezvadně funguje. Jedna drobná potíž tu však je. Obsah, který oba kandidáti nabízejí, je z velké části falešný.

Špína ve volební kampani: V prezidentských volbách rozhoduje demagogie, říká Schmarcz

18. ledna 2023 09:52

Babišovy slogany na billboardech jsou stejně nesmyslné, jako byly ty Zemanovy, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politický komentátor Martin Schmarcz. Vrcholící prezidentskou kampaň hodnotila také komentátorka Karolina Stonjeková, podle jejího názoru se ale demagogicky vyjadřují strany obou finalistů. Jedna straší válkou, ta druhá, že nás někdo zavleče do područí Ruska, myslí si komentátorka.

Spolupráce Pavla s Nerudovou má šanci uspět. Politolog řekl, kde má generál slabé stránky

17. ledna 2023 18:02

Spolupráce Petra Pavla s Danuší Nerudovou má šanci na úspěch. Profesorka bývalému generálovi může pomoct v jeho slabších tématech, jakými jsou například ekonomika nebo sociální témata, myslí si politolog Jan Kubáček. Zároveň ale úzké spojení finalistů prezidentské volby není tak neobvyklé, jak oba kandidáti tvrdí.

Jak sněmovní bitva s vládou ovlivní prezidentskou volbu? Experti naznačili Babišův plán

12. ledna 2023 21:37

Česko čeká další velká politická bitva – hlasování o nedůvěře vládě. Jeho výsledek je sice předem jasný, protože vládní koalice disponuje pohodlnou většinou hlasů. Tradičně vyhrocené politické divadlo však může zasáhnout do prezidentských voleb. Podle expertů si od něj hnutí Andreje Babiše slibuje mimo jiné proměnu hradního klání v referendum o Fialově kabinetu. A nejen to.