CNN Prima News volební kampaň

volební kampaň

Výpis příspěvků ke štítku „volební kampaň“

Biden ostře o Trumpovi: Pachatel a větší hrozba než dřív. O procesu s vlastním synem pomlčel

Americký prezident Joe Biden se pustil do svého předchůdce a pravděpodobného soupeře v listopadovém klání o Bílý dům Donalda Trumpa, kterého podle agentury AFP poprvé označil za „odsouzeného pachatele“ poté, co jej porota v New Yorku uznala minulý týden vinným z 34 trestných činů souvisejících s falšováním finančních záznamů kolem plateb za mlčenlivost před volbami v roce 2016. Volební kampaň Trumpovým odsouzením a útoky na justiční systém podle Bidena vstoupila „na neprobádané území“.

Výhra Korčoka se může Ficovi vyplatit, míní Stonjeková. Expertovi schází v kampani zvrat

Vítězství diplomata Ivana Korčoka ve slovenských prezidentských volbách nemusí pro premiéra Roberta Fica (Směr-SD) nutně znamenat prohru, uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS komentátorka Karolina Stonjeková, která popsala možnou výhodu této koexistence dvou odlišných politických osobností. V dosavadní kampani schází PR konzultantovi Karlu Křivanovi takzvaný gamechanger, tedy prudký výpad, který by zahýbal s kláním o prezidentské křeslo.

Politolog: Konec Babiše jako arciďábla by byl problém i pro Fialu. Šéf ANO premiérem nebude

Stáhnutí se šéfa hnutí ANO Andreje Babiše do pozadí může být pro premiéra Petra Fialu (ODS) problémem v budoucích volbách, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Dodal, že pokud hnutí bude více politicky sázet na dvojici Karla Havlíčka a Aleny Schillerové, skončí „velký terč arciďábel Babiš“, což by mohlo vést k oslabení předsedy vlády.

KOMENTÁŘ: Chvályhodná chvilka pravdy ministra Rakušana po zásluze potrestána

Když se moderní telefonická a jiná zařízení v pondělí 15. ledna 2024 rozbzučela novátorským počinem ministra vnitra Víta Rakušana, mnozí si mohli myslet, že natočené video místopředsedy pětikoaliční vlády je snad nějaký zlovolný podvrh. Jiní si mohli říci hurá, záchvat pravdomluvnosti, to ještě tato vláda nezkoušela, vane svěží vítr. Není snad pojmenování problému první krok k jeho řešení?

KOMENTÁŘ: Rakušanův výstřel z Aurory aneb Výměna antibabiše za antifialu

Člověk nemusí být zrovna Mirka Spáčilová, aby tušil, že na Oscara, Zlatý globus ani na Českého lva to Rakušanovo video asi stačit nebude. Kamera nic moc. Scénář vysloveně aušus a ruku na srdce, nejlepší herecký výkon v hlavní roli by taky měl vypadat úplně jinak. Tudíž to jediné, co lze s klidným svědomím pochválit, je lokace. Ostatně když se dá video točit v německém supermarketu nebo v kuchyni Krámářovy vily, pak asi není důvod, aby se nemohlo něco nafilmovat i ve sportovní šatně.

Veselé Vánoce a nestaňte se komunisty. Argentinský Trump „přeje“ lidem s baseballovou pálkou

Velmi kuriózní vánoční poselství věnoval svému národu nový argentinský prezident Javier Milei. Excentrický politik na sociální síti prostřednictvím svého účtu, který využíval pro volební kampaň, sice popřál občanům hezké svátky, ale zároveň varoval, aby neinklinovali ke komunismu. Místo s vánočním stromkem v tematickém oblečení se k tomu vyfotil s baseballovou pálkou. Mezi okolními státy Latinské Ameriky jsou země s krajně levicovým zaměřením, tím pádem může takové vyjádření rozpoutat diplomatickou bouři.

Paradox soudního odstranění Trumpa: Pro exprezidenta může jít o „zlatý důl“, míní experti

Možná diskvalifikace exprezidenta Donalda Trumpa z primárek ve státě Colorado, o níž rozhodl tamní nejvyšší soud, může republikánovi v klání o křeslo v Bílém domě paradoxně spíše pomoct. Podle analýzy BBC totiž tým okolo miliardáře s největší pravděpodobností uspěje s odvoláním u Nejvyššího soudu USA a verdikt bude zrušen. Celá záležitost poté nejspíše jen upevní roli bývalého prezidenta jakožto bojovníka proti „vládnoucím elitám“, jež mu brání v návratu do úřadu. Trumpa se již zastali přední republikáni, píše britský zpravodajský web.

Z Pavla je loutkový prezident. Z Hradu byli odstraněni všichni srdcaři, míní Valeš

Petr Pavel může být jen loutkovým prezidentem, rozhodující je, kdo tahá za drátky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Personální bouře na Hradě podle něj zasáhla především nejvlivnější členy týmu z předvolební kampaně, kteří mu v době klání o prezidentské křeslo byli nejblíže a „dělali pro něj srdcem“. Hostem pořadu byl také mluvčí bývalé hlavy státu Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Ten odstupující členy týmu vnímá jako marketingové experty, ale ne politicky zběhlé odborníky.

GLOSA: Zrušte volby, už to nedává smysl, když slova politiků mají nulovou hodnotu

Vláda představila svůj „ozdravný balíček“ tak trochu v duchu předvolební kampaně – načasování na za pět minut dvanáct, přítomnost všech šéfů stran a ministrů, chlebíčky pro novináře, heslo Česko ve formě… Marketéři zřejmě poradili, že špatné zprávy pro drtivou většinu obyvatel je třeba prezentovat jako něco veskrze optimistického, radostného. Může to ale zakrýt prostý fakt, že především ODS chladnokrevně porušila slib u jednoho ze svých bytostných témat?

Souboj dědků, předpovídá historik klání o Bílý dům. Svoboda má kandidaturu Bidena za chybu

Pokud Joe Biden nezkolabuje, bude znovu americkým prezidentem. Bude to ale souboj dědků, předpověděl ve vysílání CNN Prima NEWS historik Martin Kovář. Podle bývalého ministra zahraniční Cyrila Svobody (KDU-ČSL) kampaň současné hlavy státu za znovuzvolení není moudré rozhodnutí. Amerikanista Jiří Pondělíček se domnívá, že budeme znovu svědky střetu Donalda Trumpa s Joem Bidenem.

Babišovi marketéři proti sobě. Po Prchalovi míří na Slovensko i Hanč, pomůže expremiérovi

Marketingový expert Marek Hanč, který se léta podílel na kampani expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho hnutí, má novou práci. Stejně jako jeho bývalý kolega a odborník na sociální sítě Marek Prchal míří na Slovensko. Hanč se spojil se stranou Hlas-SD bývalého slovenského předsedy vlády Petera Pellegriniho. CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí strany Patrícia Medveď Macíková. S Prchalem, který navázal spolupráci se stranou Svoboda a Solidarita (SASKA), si tak bude konkurovat.