reklama

Vondra: Prezidentovi klid nikdo nebere, lidé okolo něj selhali a hrají svou zvláštní hru

Situace kolem zdravotního stavu prezidenta republiky Miloše Zemana je nepřehledná. Může za to částečně i komunikace lidí z Kanceláře prezidenta republiky. Shodli se na tom hosté nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. „Lidé kolem Miloše Zemana fatálně selhali,“ řekl europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra.

reklama

„Ta věc má tři roviny, lidskou, politickou a ústavní. Lidé kolem Miloše Zemana fatálně selhali. Veřejnost má právo vědět alespoň základní věci, jak na tom prezident je,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS Alexandr Vondra (ODS).

Podle něj musíme vědět alespoň pro toto období, zda je schopen vykonávat svůj úřad, jinak „se budeme muset zařídit jinak“. „Je velký rozdíl mezi prezidentem, který je nemocný, a lidmi kolem něj. Vypadá to, že kolem toho hrají nějakou vlastní hru,“ dodal místopředseda ODS.

Havlíček Vondráčkovi věří

„Ústřední vojenská nemocnice řekla, jak na tom prezident zhruba je, což bylo asi maximum možného,“ myslí si ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). V každém případě je podle něho důležité, že někdo nezávislý řekl základní parametry prezidentova zdravotního stavu.

Havlíček uvedl, že všichni podcenili návštěvu Radka Vondráčka. Pokud si prý Miloš Zeman jeho návštěvu vyžádal, pak šéf Sněmovny zkrátka přijít musel. Mělo to ale podle něho být daleko lépe zorganizováno. „I s ohledem na ta covidová opatření,“ vysvětlil ministr průmyslu, obchodu a dopravy. Havlíček prý absolutně věří, že se Vondráček se Zemanem potkali a že prezident dekret pro svolání schůze Poslanecké sněmovny skutečně podepsal.

Fiala: Je tam i hysterie

„Kancelář prezidenta republiky může být komunikativnější. Může to předejít mnoha věcem, o kterých se spekuluje,“ řekl místopředseda SPD Radim Fiala. Zároveň ale kolem stavu Miloše Zemana vidí přílišnou hysterii. Podle Fialy má i kancelář prezidenta omezené možnosti. „Minimálně do 8. listopadu ale máme dostatek času a pan prezident do té doby plní všechny své úkoly. Není potřeba, aby dělal něco dalšího,“ dodal Radim Fiala. Také on si myslí, že setkání prezidenta s Radkem Vondráčkem nebylo dostatečně připravené.

S tím, že Kancelář prezidenta republiky měla o stavu prezidenta Miloše Zemana lépe informovat, souhlasí také pirátský poslanec Martin Jiránek. Předseda Sněmovny podle něho komunikaci kolem návštěvy prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici nezvládl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama