CNN Prima News vozový park

vozový park

Výpis příspěvků ke štítku „vozový park“

„Megatrolejbusy“ kvůli vadám nejezdí. Hřib si z Prahy dělá pokusnou laboratoř, tvrdí opozice

Nekonečná sága okolo nových pražských „megatrolejbusů“ má pokračování. Nejdříve se řešilo, že se vozy, které mají vozit cestující mezi letištěm a Nádražím Veleslavín, nevejdou na svou část silnice. Ani ne týden po uvedení do ostrého provozu se u nich ale začaly objevovat i další problémy a teď jsou dokonce mimo provoz. Podle opozice si náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) dělá z Prahy pokusnou laboratoř.

Nevídané! Rapper Drake přetvořil svůj Rolls-Royce Cullinan na gotickou katedrálu

Kanadský rapper Drake je velkým fanouškem vozů Rolls-Royce. Už v minulosti se zpěvák pochlubil například modelem Phantom v úpravě „Bushukan“ od společnosti Mansory. Nyní automobilový svět šokoval dalším zcela jedinečným exemplářem. Své SUV Cullinan nechal módní firmou Chrome Hearts přetvořit na jakousi gotickou katedrálu se stovkami křížů, ale i nápisem „F**k You“.

Šrot na kolejích. Některé vlaky v osobní dopravě jsou staré i půlstoletí

České dráhy přepravují zákazníky stovkami souprav, které patří spíš do železničního muzea než do pravidelné dopravy. Vagony táhnou třeba půlstoletí staré lokomotivy řady 714 a jen o něco mladší motoráčky 810 zvané „orchestriony“. Cestující sedí v „honekrech“, vagonech vyráběných v Německé demokratické republice v dobách komunistického vůdce Ericha Honeckera. Soukromé společnosti zase nakupují veterány v Německu. Je to bezpečné? Reportér CNN Prima NEWS mapoval veterány na tuzemských kolejích.