reklama

Sedmnáctiletý vrah táhl mrtvé tělo v popelnici na hřbitov. Soud mu uložil doživotí

Britský soud odsoudil sedmnáctiletého chlapce na doživotí za vraždu ženy, jejíž tělo před rokem převezl v popelnici na hřbitov. Právě tam ji zakopal. Při přepravě mrtvého těla ho zachytily kamery. Motiv vraždy není znám Mladík se může z vězení dostat nejdříve za 16 let.

reklama

24. srpna 2019 nalezla policie mrtvé tělo na hřbitově v anglickém Accringtonu. Šlo o sedmačtyřicetiletou ženu, která se v minulosti živila jako učitelka. Nakonec se ukázalo, že vrahem byl sedmnáctiletý Rocky Marciano Price. Toho policie dopadla díky kamerovému záznamu, který vraha zachytil, když táhl popelnici s tělem uvnitř.

K tématu

Poté, co policie začala spekulovat o tom, že by kamerový záznam mladíka táhnoucího popelnici mohl s případem souviset, jej zveřejnila. Když záznam spatřili rodiče chlapce, vzali ho na policejní stanici. Tam ho policie zatkla. Price se později přiznal, že 17. srpna 2019 skutečně táhl popelnici směrem na hřbitov s mrtvou ženou uvnitř.

„Útok byl rychlý a brutální. Proč se ji rozhodl zabít, ví možná jen on,“ řekla soudkyně během procesu. Oběť vrah zabalil do dvou plastových pytlů a snažil se ji zakopat do provizorního hrobu na hřbitově. Chlapec ovšem u soudu tvrdil, že tělo pohřbil, protože ho k tomu vyzval neznámý muž. Ten mu za práci hrobníka měl dokonce slíbit finanční odměnu.

Porota však tuto výpověď jednomyslně odmítla a označila ji za lživou. „Rve mi srdce, když vím, že mou matku zabil absolutně bezdůvodně,“ řekla u soudu dcera zavražděné. Soud chlapce nakonec odsoudil na doživotí. Price se z vězení může dostat nejdříve za 16 let.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama