CNN Prima News vůně

vůně

Výpis příspěvků ke štítku „vůně“

Omán – exotická perla s vůní pohádek Tisíce a jedné noc

Průzračně čisté moře, dokonale bělostné pláže, majestátní hory, úchvatné přírodní scenérie, tajemná historická města, obdivuhodné stavby, oázy, pouštní duny a komfortní hotelové rezorty. To všechno a mnohem víc lze najít v destinaci, která se plným jménem nazývá Sultanát Omán. Leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova a disponuje opravdu úplně vším, co od své dovolené očekáváte.

V Indii pochopíte, o čem je život a zamilujete se. Prožijte ji všemi smysly s Exclusive Tours

Pokud bychom měli dát radu člověku, který se chystá do Indie, zněla by asi takhle: Nejpozději po návratu nezapomeňte zavřít pusu, protože tady vám spadne brada. Důvodů je asi tak jeden a půl miliardy, stejně jako tu žije lidí. Dobře, přistihli jste nás, mírně jsme si zapřeháněli. Ale skutečně jen maličko. Indie se dá popsat mnoha způsoby, všechno, všecičko je tady intenzivní. Barvy, vůně, chutě... i život sám. Žádné vyprávění vás ale nepřipraví na skutečnou zkušenost, která tu na cestovatele čeká. Tohle jednoduše musíte jen zažít a poznat. Takovou možnost nabízí například Exclusive Tours.

Rumová Kofola? Nešťastná volba pro děti i abstinenty, míní experti o kontroverzní příchuti

Do Vánoc zbývá zhruba měsíc a půl a společnost Kofola již uvedla sváteční limitované edice svých oblíbených nápojů. Letos vsadila na vanilkové rohlíčky a rum. Jenže druhá jmenovaná příchuť dělá vrásky jak některým konzumentům, tak odborníkům. Ačkoliv se jedná o nealkoholický nápoj pouze s „vůní rumu“, například u dětí může evokovat, že bez alkoholu nic není dost dobré. A vhodný nemusí být nápoj ani pro některé dospělé, například abstinenty.

Herecké hvězdy, hudba i romantika. DERMACOL LOVE DAY letos přilákal přes 25 tisíc lidí

Pražská Grébovka se na Prvního máje již popáté proměnila v ten nejzamilovanější prostor se spoustou aktivit koncipovaných v duchu lásky, krásy a zábavy pro celou rodinu. Oslava dvanáctých narozenin kanálu Prima LOVE na akci DERMACOL LOVE DAY letos nabídla nejbohatší program ve své historii, který si nenechalo ujít přes 25 000 návštěvníků. Už od 11:00 na ně čekal program v horní i dolní části Havlíčkových sadů, v čele s hudebními vystoupeními Olgy Lounové, Xindla X, Vaška Noida Bárty i skupiny Holki. Celý den provázelo krásné počasí i pohodová atmosféra.

Česká rajčata do 24h od sklizně v prodejnách Kaufland

Nejchutnější rajčata jsou ta čerstvě sklizená. A právě taková už přes dva roky na pulty Kauflandu posílá pěstitel Lukáš Rázl pod značkou Naše rajče. „Je skvělé, že Kaufland spolupracuje s lokálními dodavateli, kteří produkují poctivou českou zeleninu. Díky tomu mohou mít zákazníci dnes utržené rajče v obchodě do 24 hodin,“ uvedl Rázl, jehož dva skleníky v Tušimicích u Kadaně zajišťují úrodu nepřetržitě. Navíc jsou ekologické, protože využívají odpadové teplo, dešťovou vodu a přírodní opylování rostlin.

Svět filmu vyměnil za život obohacený vůní skvělé kávy

Káva je luxusní nápoj s výrazně aromatickou chutí. Její excelentní vyváženou chuť má v rukou pražič. Člověk, který se stará o proces pražení kávových zrn, při němž se mění nejen barva zrna, ale také se rozvíjejí její nejrůznější chutě. Pro Aleše Siřínka byla vždy káva největším koníčkem. Představovala únik ze světa, kdy se mohl na chvíli zastavit a být se svými myšlenkami úplně sám. Právě proto pozvedl svou zálibu na vyšší úroveň a stalo se z ní živobytí.