CNN Prima News vybavení

vybavení

Výpis příspěvků ke štítku „vybavení“

Vyzbrojeni maskami na paintball a salámem. Mobilizování Rusové ukázali, co jim dala armáda

26. října 2022 05:43

Vybavení čerstvě mobilizovaných Rusů do války na Ukrajině vyvolává další otázky o stavu armády okupantů. Na sociálních sítích se šíří záběry velmi bizarního náčiní pro vojáky. Zatímco Ukrajinci jsou z nedostatků nepřátel pobaveni, radost naopak nemají mobilizovaní Rusové. Například odvedenci ve Vladimirské oblasti měli dostat nejspíš jako útěchu šišku salámu.

S tímhle kusem ho*na nás poslali na Ukrajinu. Mobilizovaní Rusové si stěžují na vybavení

20. října 2022 07:32

Vybavení nově mobilizovaných Rusů, ale i ruských vojáků, kteří už bojují na Ukrajině, vyvolává další otázky o stavu ruské armády. Na sociálních sítích se šíří záběry podivně vypadajících „neprůstřelných“ vest, které bývají vyplněny tenkými kovovými pláty či molitanem, a také vojenských helem, jejichž tvar lze dle libosti upravovat fyzickou silou. Zatímco Ukrajinci jsou z nedostatků ruské armády pobaveni, radost naopak nemají mobilizovaní Rusové. Informace o vybavení Rusů nicméně nelze v průběhu války nezávisle ověřit. Reportér CNN Prima NEWS na Ukrajině ale vestu vyplněnou molitanem v jednom ze zákopů opuštěných Rusy skutečně v minulých dnech našel.

Tváří v tvář smrti: Češi na Ukrajině čelí ruské palbě. Chybí výbava pro noční boj, vzkazují

26. června 2022 08:01

Dunění dělostřelecké palby i útoky pod rouškou tmy. Čeští bojovníci na východě Ukrajiny urputně brání strategické pozice a zároveň čelí obrovskému tlaku ze strany ruských vojsk. Jsou ve výrazné nevýhodě – čím dál častěji musí čelit útokům i v noci, chybí jim ale vybavení pro vidění ve tmě. Redakci CNN Prima NEWS skrze humanitární organizaci Mise Ukrajina prozradili, že nejvíce postrádají termovize a noktovizory.

Ostrava řeší problémy s ukrajinsko-maďarskými Romy. Likvidují ubytovny a kradou, říká hejtman

6. dubna 2022 21:19

Někteří uprchlíci si zřejmě neváží pomoci, které se jim dostává, tvrdí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Podle něj mají v regionu problémy především s kočovnými ukrajinsko-maďarskými Romy. Ničí prý ubytovny i dopravní prostředky, zůstává po nich nepořádek. Uprchlické vlny prý využili k tomu, aby se dostali do Česka.

Česká armáda používá ruské tanky i helikoptéry. S opravami je problém, varují experti

20. března 2022 22:46

Protiletadlový systém, tanky anebo třeba helikoptéry – to je příklad vojenské techniky z dob Sovětského svazu, kterou stále používá Armáda České republiky. A to i v době, kdy se Rusko prezentuje jako hlavní nepřítel NATO. Štáb CNN Prima NEWS natáčel ve vojenském muzeu v Lešanech, ve kterém se nachází stejné typy techniky, které jsou dodnes součástí české výzbroje.