CNN Prima News vybavení

vybavení

Výpis příspěvků ke štítku „vybavení“

Rozemleli nás na prach, všichni se bojí. Zoufalí Rusové hlásí rodinám těžké ztráty

Ruští vojáci si svým blízkým stěžují na těžké ztráty i nedostatečnou výzbroj a podporu od vlastního velení. Jejich zoufalé telefonáty zachytila ukrajinská zpravodajská služba a záznamy sdílela s agenturou Reuters. „Z druhého batalionu nic nezbylo. Rozemleli ho na prach,“ seznámil jeden z okupantů svoji manželku s osudem druhů nasazených na lymanské frontě. Podle dalšího z nich v armádě panuje strach z hlášení vysokých ztrát. Ti, kteří je přiznají, prý rovnou za trest putují do první linie.

Tajemství Putinova obrněného vlaku odhaleno. Při cestování má po ruce lázně i tělocvičnu

Turecké lázně, kosmetický salón nebo tělocvična, utajená nádraží a opancéřované vagóny. Tak vypadá speciální vlak ruského prezidenta Vladimira Putina, píše web t-online.de s odkazem na platformu Dossier Center. Od invaze na Ukrajinu se šéf Kremlu vyhýbá létání a cestuje výhradně obrněným vlakem. Zjevně se obává atentátu, dodává web týdeníku Focus.

Pošlete vlhčené ubrousky a vítězství bude naše. Ruští vojáci žádají chybějící výbavu

Mobilizovaní Rusové z Nižního Novgorodu žádají veřejnost o zaslání nejrůznějšího vojenského vybavení i běžných předmětů, jako jsou vlhčené ubrousky, ponožky, baterie nebo šroubováky. „S vaší pomocí bude vítězství naše,“ zvolala sborově čtveřice okupantů na konci videa, v němž s prosbou přednesla jen částečný výčet z více než 30 chybějících položek. Jedná se o další z mnoha zpráv o nedostatečné výbavě poskytované ruským ministerstvem obrany.

Ukrajinci sestavili seznam vánočních přání. Tyto zbraně mohou Rusy dorazit, vzkázali Západu

Ukrajinská armáda vzdoruje ruské agresi již deset měsíců. Na některých místech fronty dokonce přešla do protiútoku. Kyjev v souvislosti s tím žádá západní spojence, aby vytrvali v masivní podpoře, kterou Ukrajině poskytují. List The Kyiv Independent využil vánočních svátků a sepsal seznam pěti položek, které by Ukrajina od Západu potřebovala nejvíce. Redakce CNN Prima NEWS k požadovaným „dárkům“ uvedla veškeré podrobnosti a zároveň naznačila, s jakou pravděpodobností se přání Kyjeva vyplní.