reklama
CNN Prima News Výkonný výbor FAČR

Výkonný výbor FAČR

Výpis příspěvků ke štítku „Výkonný výbor FAČR“

Nehoráznost, to je červená karta. Šmicer sepsul Berbrova „korunního prince“ Libu

Bývalý fotbalista Vladimír Šmicer se otevřeně pustil do jednoho ze členů výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky Miroslava Liby. Ten se vyjádřil k zatčení někdejšího místopředsedy FAČR Romana Berbra. Na dotaz, zda je dlouhodobě kritizovaný funkcionář vinen, odpověděl: „To bude muset určit nezávislý soud, nikoli já.“ Šmicer jeho slova těžko rozdýchával.

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

„My všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci,“ řekl předseda FAČR Martin Malík v pondělí ke korupční kauze, která uvrhla do vazby teď už bývalého místopředsedu svazu Romana Berbra a ukončila působení Jozefa Chovance v čele komise rozhodčích. Tento výrok šéfa českého fotbalu pořádně namíchl bosse Teplic Pavla Šedlbauera, který vyzývá k rezignaci členy výkonného výboru asociace. Severočeský klub totiž na nekalé praktiky poukazoval delší dobu.

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

reklama