reklama

Vystrčil: Prezident ve volbách někomu jednoznačně fandí a svému favoritovi pomáhá

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové uvedl, že prezident Miloš Zeman svým výrokem o tom, že příští vládu bude sestavovat nejsilnější strana, pomáhá hnutí ANO. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) doplnil, že každý prezident někomu fandí a každý někomu fandit může.

reklama

„Prezident ve volbách jednoznačně někomu fandí. Bylo by podivuhodné, kdyby svému favoritovi nepomáhal,“ řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil k vyjádření Miloše Zemana, že vítězem voleb je strana s největším počtem mandátů, nikoli koalice.

K tématu

Tuhle tezi nevyvracel ani Vondráček. „Je to takový testovací výstřel. Jestli nám pan prezident fandí? Každý prezident někomu fandí, každý má nějaký názor. Zařídí se podle výsledků voleb,“ uvedl předseda Sněmovny. „Vlastností koalicí je to, že se rozpadají. To, co říká prezident, má racionální jádro. Každá koalice je sňatkem z rozumu,“ dodal.

Incident ve Sněmovně

Oba ústavní činitelé se vyjádřili také k incidentu, který se v týdnu odehrál v Poslanecké sněmovně. „Je to vizitka nás všech, musíme si udělat ve Sněmovně pořádek,“ řekl předseda dolní komory parlamentu Radek Vondráček k potyčce mezi poslanci. „Chtěl jsem etický kodex pro Sněmovnu, ale hodili mi ho na hlavu,“ dodal.

K tématu

Podobně hovořil také Vystrčil. „To, co udělal Volný, bohužel určitou skupinu voličů oslovuje. Měli bychom při jednání prosazovat kulturu, kde je takové jednání nemyslitelné,“ uvedl Vystrčil. „Společnost zhrubla a premiér i prezident k tomu přispěli. Inspirují ostatní, aby je napodobovali,“ dodal.

Události v Rusku

Politici hovořili také o aktuálních událostech v Rusku. „Režim, který se bojí vlastních občanů, je odsouzeníhodný. Doufám, že naši ústavní činitelé tak učiní. Pokud se máme reprezentovat jako země, která hájí mezinárodní práva, uvítal bych, kdyby se vyjádřil prezident,“ řekl k zatýkání na protestech v Rusku předseda Senátu Miloš Vystrčil. „V Rusku jsou porušována lidská práva a svobody, a pokud nebudeme reagovat, znamená to, že je dáváme na druhou kolej a jde nám více o ropu,“ dodal.

Rozhovor Terezie Tománkové s Milošem Vystrčilem a Radkem Vondráčkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: Miloš Vystrčil Partie Terezie Tománkové Radek Vondráček koronavirus COVID-19 covid

Další hlavní zprávy

Německo

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Až osm a půl milionu respirátorů FFP2 v Německu od třinácti dodavatelů nechrání proti koronaviru tak, jak by měly. Vyplývá to z testů společnosti Dekra, která se specializuje na kontrolu a certifikaci výrobků. Podle ní standardně používané testy pro respirátory nejsou vyvinuté na sledování jejich odolnosti vůči virům, ale soustředí se na to, zda splňují podmínky týkající se bezpečnosti práce.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský
Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Poprask na Lvech: Herci pod palbou kritiky za pokuřování bez respirátorů
Další články
reklama
reklama