Další naděje pohasla. Zdrcená rodina „polské Maddie“ vyvrací souvislost s pohřešovanou dívkou

Že by mladá Polka Julia Wendeltová – která vystupuje také pod jménem Faustyna nebo Wendellová – měla být pohřešovanou Madelaine „Maddie“ McCannovou, vylučuje její rodina i policie. Příbuzní poukazují na to, že dívka využívá ohromného nárůstu popularity a touží po další pozornosti. Údajně by měla trpět i psychickými problémy.

Profil 21leté dívky zná od začátku února více než milion lidí. Právě tolik sledujících totiž Wendeltová získala na sociálních sítích TikTok a Instagram poté, co začala uvádět, že by mohla být pohřešovanou Maddie, po níž úřady pátrají od roku 2007.

Polka poukazuje zejména na podobné rysy, které s dívenkou má – jde o mateřská znaménka a skvrnu v oku. Její příbuzní však takovou možnost razantně vylučují. Podle nich se Julia snaží využít svou nabytou popularitu k další pozornosti. Navíc podle webu Metro.co.uk ze ztotožňování dívky s Maddie rodiče viní psychické problémy Julie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Záhadu kolem Maddie mohou rozplést tělesné zvláštnosti podezřelého. Co odhalila prohlídka?

Obdobně jsou k vyjádření Wendeltové skeptičtí i policisté. Mluvčí vratislavské policie Pawel Noga webu Gazeta sdělil, že vyšetřování je „v rozporu s verzí, kterou žena předkládá“.

Soukromý detektiv Francisco Marco, který na případu zmizelé Maddie spolupracuje, rovněž tvrzení Polky zpochybňuje. „Bez toho, aniž bych znal podrobnosti, mi něco nesedí,“ sdělil v rozhovoru pro španělský list El Independiente.

Rodina Wendeltové je pozorností, kterou na ni mladá dívka přinesla, zdrcena. „Je zřejmé, že Julia není Maddie. Jsme ze současné situace zdrceni. Viděli jsme její příspěvky a snažili se jí v tom zabránit. Vysvětlit jí a požádat ji, aby toho nechala,“ uvedla rodina v prohlášení prostřednictvím polské organizace Missing Years Ago.

Sama dívka tvrdí, že si na své dětství takřka nevzpomíná nebo ho má „v mlze“. Když své rodiče žádala o fotografie nebo o vyprávění z doby, kdy byla malá, mělo se jí dostat jen mlčení a žádných důkazů. Údajně měla být v dětství také zneužita, a to Němcem, který byl v případu zmizení Maddie podezřelým.

Soukromá detektivka, věštkyně a psycholožka Fia Johanssonová její rodinu požádala o provedení DNA testů, které by celý incident pomohly vyjasnit. Takový krok ale příbuzní Wendeltové odmítají.

Tagy: