CNN Prima News vzpoura

vzpoura

Výpis příspěvků ke štítku „vzpoura“

Vůdce vzbouřenců v Leopoldově: Útěk do Austrálie mu nevyšel, do věznice se vrátil sám

10. září 2022 23:55

Přezdívka Blázen, kterou měl mezi ostatními vězni, ho dokonale vystihovala. Během nechvalně známé vzpoury v leopoldovské věznici se pasoval do role nelítostného vůdce vzbouřenců. Svou brutalitu ale předvedl v plné síle až o rok a půl později, když s dalšími šesti vězni připravil velký útěk. V jejich plánu neměly životy dozorců žádnou cenu. Aby se dostali za zdi věznice, pět jich zavraždili.

Vzpoura v Leopoldově: Zapojily se stovky vězňů, povstalci chtěli rukojmí upálit na střeše

8. září 2022 07:29

Přes tisíc vězňů bez jakýchkoliv zábran a proti nim policisté, dozorci a vojáci včetně speciálních jednotek. Tak vypadala vězeňská vzpoura, kterou paradoxně odstartovala amnestie Václava Havla. Vězni neměli s nikým slitování. Ostatně, vedl je muž, který o rok a půl později při pokusu o útěk zavraždil pět dozorců.

Ruské elity vědí, že Putin válku prohrál. Ve hře je vzpoura i útěk ze země, věští expert

19. května 2022 18:55

Špičky ruských tajných služeb GRU i FSB vědí, že válka na Ukrajině je pro Vladimira Putina ztracená. Myslí si to expert na Rusko a šéf investigativního projektu Bellingcat Christo Grozev, který své myšlenky představil v rozhovoru pro rádio Svobodná Evropa. Ruské elity se tak podle něj mohou snažit uprchnout ze země, nebo vyvolat vzpouru.

Putin nemůže na vítězství čekat roky. Převrat v Kremlu nelze vyloučit, říká expert

26. dubna 2022 06:33

Vláda Vladimira Putina není tak neochvějná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Myslí si to Mark Galeotti, londýnský spisovatel a expert na Putina a ruskou bezpečnostní politiku. Podle něj se okruh prezidentových blízkých zastánců neustále zmenšuje. Galeotti míní, že pokud bude Putin nadále Rusko potápět, jeho blízcí mohou klidně zorganizovat puč.

Солдат обвинил командира в гибели друзей и переехал его танком

25. března 2022 18:03

Украинский журналист Роман Цымбалюк рассказал, как один русский солдат умышленно переехал танком своего командира. Военнослужащий обвинял полковника Юрия Медведева в гибели друзей-сослуживцев. Раненый полковник находится в больнице в Белоруссии, в ожидании денежной компенсации за ранение.

Při potyčce ve věznici v Mexiku zemřelo devět trestanců. V celách byly střelné zbraně

26. ledna 2022 06:45

Při potyčce členů dvou znepřátelených skupin trestanců ve věznici v Mexiku v úterý zahynulo devět vězňů, dalších sedm utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AP. Podle úřadů trvalo policii a armádním posilám hodinu, než ve věznici obnovily pořádek. Při prohlídkách cel se pak našly podomácku vyrobené nože i střelná zbraň.

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

9. září 2021 23:01

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.