reklama
CNN Prima News vzpoura

vzpoura

Výpis příspěvků ke štítku „vzpoura“

Nejkrvavější vzpoura vězňů v historii USA. Před 50 lety jich úřady desítky postřílely

9. září 2021 23:01

V září 1971 otřásla vzpoura téměř 1 300 vězňů v nápravném zařízení Attica na severu státu New York celým národem. Čtyřdenní povstání, které bylo nejkrvavější vězeňskou vzpourou v novodobých amerických dějinách, upozornilo na životní podmínky ve státních věznicích, na rozsáhlé porušování lidských práv za mřížemi, zkrátka na realitu amerického vězeňského systému. Během události přišlo o život 43 lidí.

Volby byly zfalšované. Povolej do ulic federály, radí Trumpovi americký senátor

16. prosince 2020 21:19

Ačkoliv sbor volitelů pasoval demokrata Joea Bidena na vítěze voleb, o novém prezidentovi USA nebude do lednové inaugurace finálně rozhodnuto. Prestižní deník Washington Post přišel s tvrzením, že republikánský senátor Bob Steinburg radí Trumpovi, aby se nadále vzpíral výsledkům voleb a povolal do ulic země federální agenty.

Rebelii hospodských ukončila policie. Jsme na dně, říkají majitelé restaurací

10. prosince 2020 00:41

Desítky restaurací, hospod a barů po celém Česku nezavřely ve středu ve 20 hodin, jak jim ukládalo vládní nařízení. Bouřily se tak proti chaosu, který podle nich v posledních dnech v republice panuje. Provozovatelé v Teplicích, Ostravě či Praze dopředu hlásili, že se chystají protikoronavirové opatření porušit, a vyvěsili státní vlajku. Akci iniciovali zaměstnanci pivovaru Malý Janek v Jincích. Na mnoha místech zasahovala policie. Situaci v restauracích sledovali reportéři CNN Prima NEWS.

Aktivistky opustily rypadlo v lomu ve Vršanech. Firma bude vymáhat náhradu škody

6. září 2020 09:47

Čtyři ekologické aktivistky z autonomní skupiny Vzpoura koťátek opustily v sobotu večer kolem 20. hodiny rypadlo v lomu ve Vršanech u Mostu. Obsadily jej ten den ráno, aby vyjádřily nesouhlas s těžbou uhlí. Potvrdila to Eva Maříková, mluvčí skupiny Sev.en Energy, která lom vlastní. Těžební firma bude podle ní po aktivistech vymáhat způsobenou škodu.

Vzpoura ve venezuelské věznici: Zemřelo nejméně 46 lidí

2. května 2020 08:39

Při nepokojích ve věznici ve městě Guanare na severozápadě Venezuely zemřelo nejméně 46 lidí, dalších 50 osob utrpělo zranění, informovala agentura AP. Podle tamní poslankyně Marii Beatriz Martinezové během pokusu několika vězňů o útěk explodoval granát a způsobil zranění nejméně jednomu dozorci, uvedla pro CNN.

reklama