CNN Prima News Yemi A.D.

Yemi A.D.

Výpis příspěvků ke štítku „Yemi A.D.“

V Česku jsou skvělé party. Šlapeme na paty evropské špičce, pochvaluje si slavný DJ z Prahy

Česká klubová scéna se za poslední roky změnila k lepšímu a dohání evropské metropole, nastínil uznávaný DJ NobodyListen, vlastním jménem Jakub Strach. Ten v pořadu CNN Prima NEWS představil časosběrný dokument o sobě a zároveň přiznal, že začátky neměl v branži vůbec jednoduché. Ve studiu došla řeč i na baletní představení v Národním divadle, ke kterému složil hudbu, a i díky jeho jménu na něj dorazilo do hlediště nadmíru mladých lidí.

Šlo to podle plánu, říká po explozi Muskovy rakety Yemi. Popsal výcvik před letem k Měsíci

Český choreograf a tanečník Yemi A. D. byl u sobotního startu kosmické lodi Elona Muska. Ačkoliv by měl ve stroji společnosti SpaceX sám jednou letět na Měsíc, exploze rakety Super Heavy ani následná sebedestrukce lodi Starship ho nevyděsily. Yemi v rozhovoru pro CNN Prima NEWS tvrdil, že se samotným startem je spokojený, všechno prý šlo podle plánu. Současně popsal, co ho ještě čeká během kosmonautského výcviku.

Yemi o startu rakety Starship: Měla by ručit za naše životy. Nezdařilý let považuje za úspěch

Je to raketa, která by měla ručit za naše životy. Její start jsme si proto nemohli nechat ujít. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl český choreograf a producent Yemi A. D., který bude členem posádky historicky prvního civilního letu k Měsíci. Tam by se měl vypravit společně s dalšími sedmi vybranými civilisty. Na vesmírnou misi se vydají na palubě rakety Starship vyvíjené společností SpaceX Elona Muska, která ve čtvrtek odstartovala ke svému prvnímu testovacímu letu. Po několika minutách ovšem explodovala.

Yemi o letu do vesmíru: Černému klukovi z libereckého paneláku se splnil sen, budu tam tančit

Milion lidí toužilo podívat se na Měsíc z paluby kosmické lodi, jen osmi z nich se to podaří. Mezi těmi, kteří letenku do vesmíru získali, je i Čech – respektovaný choregraf a tanečník Yemi A.D., rodák z Liberce, syn české matky a nigerijského otce. „Je to neuvěřitelný, černý kluk z libereckého paneláku si dokázal splnit svůj sen. To je důkaz, že nic není nemožné,“ směje se jednačtyřicetiletý muž s copánky a ukazuje zářivé bílé zuby. „Kvůli nim jezdím do Liberce každého půl roku, už od dětství tu mám pořád stejnou zubařku,“ říká pro CNN Prima NEWS aktuálně nejslavnější rodák z města pod Ještědem.

Rozhovor: Tanečník a choreograf Yemi si kvůli barvě pleti a sexuální orientaci vytrpěl své

Tanečník, choreograf, muž mnoha profesí. Yemi Akinyemi Dele, známý jako Yemi A.D., si jméno udělal nejen v Česku, ale také v Asii či Hollywoodu. Narodil se v Liberci nigerejskému otci a české matce a kvůli tomu, že vypadal jinak než ostatní, se už odmalička potýkal s rasovou nesnášenlivostí. Terčem posměchu a někdy i násilí se později stal i kvůli tomu, že je gay.