CNN Prima News zachránce

zachránce

Výpis příspěvků ke štítku „zachránce“

Těhotnou expřítelkyni Ukrajinec škrtil lanem. Mladík u soudu v Hradci řekl, jak ženu zachránil

Krajský soud v Hradci Králové začal ve středu projednávat případ pokusu vraždy, kterého se měl dopustit 43letý Ukrajinec. Podle spisu si počkal na těhotnou expřítelkyni a škrtil ji tažným lanem. Zachránili ji dva kolemjdoucí mladíci. Cizinci v případě, že jej soud uzná vinným, hrozí až 20 let za mřížemi, případně výjimečný trest.

Pár vyletěl z dálnice, i přes zoufalé volání řidiči nezastavovali. Objevil se jediný hrdina

S bezohledností řidičů se musela vypořádat dvojice, která měla nehodu na rychlostní silnici. Dvacetiletá studentka Petra nezvládla řízení a vyletěla nedaleko Nitry z dálnice. Auto se následně převrátilo na střechu. Přestože se zraněný spolujezdec, její přítel Samo, pokoušel mávat na projíždějící vozidla, dlouho žádný řidič nezastavil. Nakonec dvojici pomohl až 49letý Róbert, který neváhal, u mladého páru zastavil a postaral se o něj.

Kvůli nerozvážnému skoku Honza ochrnul. Díky solidaritě lidí se konečně vrátil domů

Díky solidaritě mnoha lidí se mohl vrátit domů. Takové pokračování má příběh Jana Hemzáčka ze Starého Plzence, kterému se před více než rokem v jediné vteřině radikálně změnil život. Nerozvážný skok do vody způsobil, že tehdy 31letý muž ochrnul a dlouhé měsíce byl v péči lékařů. Aby se mohl vrátit domů, bylo třeba postavit plošinu, na kterou ale rodina neměla dost peněz.

Výhybkář hrdinou. Sekundu před srážkou vysvobodil chlapce, který spadl před rozjetý vlak

Obrovské štěstí měl teprve šestiletý chlapec, o jehož životě rozhodla jediná sekunda. Dítě táhlo svou matku co nejblíže ke kolejišti, pak ale zavrávoralo a spadlo do něj. Jeho matka od nástupiště, kam se řítil vlak, ustoupila, pomoci mu sama nemohla. Duchapřítomný výhybkář však riskoval vlastní život a pro chlapce skočil. Z 30letého Inda je nyní hvězda.

Zachránce popsal boj o život dětí ze Žamberka: Ke klukům pod hladinou jsem se plazil

Zachránce tří chlapců, pod nimiž se v březnu na rybníku v Žamberku prolomil led, byl za svou obětavost oceněn medailí hasičů Pardubického kraje a finanční odměnou. „Myslím, že jsem se zachoval tak, jak by se zachoval každý,“ uvedl Michal Dvořák, který se za chlapci na zamrzlý rybník vrhl. „Neudělal jsem to bezmyšlenkovitě, tušil jsem, že i pode mnou se led proboří.“