CNN Prima News zachránce

zachránce

Výpis příspěvků ke štítku „zachránce“

Pár vyletěl z dálnice, i přes zoufalé volání řidiči nezastavovali. Objevil se jediný hrdina

19. října 2022 13:47

S bezohledností řidičů se musela vypořádat dvojice, která měla nehodu na rychlostní silnici. Dvacetiletá studentka Petra nezvládla řízení a vyletěla nedaleko Nitry z dálnice. Auto se následně převrátilo na střechu. Přestože se zraněný spolujezdec, její přítel Samo, pokoušel mávat na projíždějící vozidla, dlouho žádný řidič nezastavil. Nakonec dvojici pomohl až 49letý Róbert, který neváhal, u mladého páru zastavil a postaral se o něj.

Kvůli nerozvážnému skoku Honza ochrnul. Díky solidaritě lidí se konečně vrátil domů

9. září 2022 07:43

Díky solidaritě mnoha lidí se mohl vrátit domů. Takové pokračování má příběh Jana Hemzáčka ze Starého Plzence, kterému se před více než rokem v jediné vteřině radikálně změnil život. Nerozvážný skok do vody způsobil, že tehdy 31letý muž ochrnul a dlouhé měsíce byl v péči lékařů. Aby se mohl vrátit domů, bylo třeba postavit plošinu, na kterou ale rodina neměla dost peněz.

Psí hrdinka: Fenka se vrhla na divokou pumu. Své majitelce zachránila život, sama zemřela

10. června 2022 06:58

Čtyřiadvacetiletá Erin Wilsonová se 16. května jen o vlásek vyhnula tomu, že ji na turistické stezce v severní Kalifornii neroztrhala puma. Za záchranu života vděčí své fence Evě, která ji bránila a na divokou šelmu zaútočila. Belgický ovčák utrpěl vážná zranění lebky. Její majitelka na svém Instagramu oznámila, že fenka následkům zranění podlehla.

Výhybkář hrdinou. Sekundu před srážkou vysvobodil chlapce, který spadl před rozjetý vlak

20. dubna 2021 08:50

Obrovské štěstí měl teprve šestiletý chlapec, o jehož životě rozhodla jediná sekunda. Dítě táhlo svou matku co nejblíže ke kolejišti, pak ale zavrávoralo a spadlo do něj. Jeho matka od nástupiště, kam se řítil vlak, ustoupila, pomoci mu sama nemohla. Duchapřítomný výhybkář však riskoval vlastní život a pro chlapce skočil. Z 30letého Inda je nyní hvězda.

Zachránce popsal boj o život dětí ze Žamberka: Ke klukům pod hladinou jsem se plazil

13. dubna 2021 13:15

Zachránce tří chlapců, pod nimiž se v březnu na rybníku v Žamberku prolomil led, byl za svou obětavost oceněn medailí hasičů Pardubického kraje a finanční odměnou. „Myslím, že jsem se zachoval tak, jak by se zachoval každý,“ uvedl Michal Dvořák, který se za chlapci na zamrzlý rybník vrhl. „Neudělal jsem to bezmyšlenkovitě, tušil jsem, že i pode mnou se led proboří.“

Muž v Istanbulu zachránil holubovi život fénem. Zahřál ho, když přimrzl k parapetu

16. listopadu 2020 07:50

I holub je zvíře a zaslouží si žít, uvedl Sabahattin Yilmaz. Muž žijící v Istanbulu zachránil opeřence, který přimrzl k parapetu za jeho oknem tím, že ho rozehříval pomocí fénu na vlasy. Milého gesta si všiml jeden ze sousedů, který natočil záchrannou akci na mobilní telefon. Video pak začali lidé hojně sdílet na sociálních sítích.

Hledá se zachránce. Mladé mamince po nehodě pomohl pohotový řidič, chce mu poděkovat

9. listopadu 2020 17:32

Mladá maminka se rozhodla využít sílu sociálních sítí a najít svého zachránce. Před rokem během autonehody málem přišla o život. Měla štěstí, chvíli po srážce s kamionem totiž u jejího auta zastavil muž, který jí poskytl první pomoc a zůstal s ní, dokud nepřijela záchranka. Příspěvek, ve kterém svůj příběh popisuje, za dva dny sdílelo přes 10 tisíc lidí po celé republice.