reklama
CNN Prima News záchranná služba

záchranná služba

Výpis příspěvků ke štítku „záchranná služba“

Nechali ho ležet v ringu, pak zemřel. Zápasníkovi sumo kvůli tradici nikdo nepomohl

Teprve 28letý japonský zápasník sumo Hibikiryu – vlastním jménem Mitsuki Amano – zemřel v nemocnici poté, co utrpěl vážné zranění hlavy při zápasu. Případ vzbudil emoce kvůli tomu, že jej rozhodčí a pořadatelé nechali po chvatu soupeře několik minut ležet bez pomoci. Mohla za to tradice, která stanovuje, že zápasník sumo i po pádu na záda v ringu musí vstát.

Přebalování, polohování a převlékání. Co musí vědět dobrovolníci ve zdravotnictví?

Mnoho pacientů zůstává po prodělání koronaviru na lůžku a ještě několik týdnů po odeznění nemoci potřebují zdravotnickou i ošetřovatelskou pomoc. A právě těm posílá Český červený kříž na pomoc dobrovolníky vyzbrojené potřebnými dovednostmi. Školí je zdarma na kurzech moderního ošetřovatelství v praxi. A zkusila si ho absolvovat i naše reportérka.

Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou

Záchranná služba Libereckého kraje už rok a půl nemůže používat pět svých sanitek. Vozy v pořizovací hodnotě přes deset milionů korun naposledy vyjely k pacientům před dvěma lety při úniku nebezpečných chemikálií ve firmě v Hamru na Jezeře. Od té doby stojí ladem, nikdo totiž nedokáže zaručit, že nejsou kontaminované a tedy pro pacienty nebezpečné.

Obézní ženu vyprošťovali z bytu výškovou technikou. Záchranářům museli pomoci hasiči

Brněnští hasiči v pátek dopoledne přispěchali na pomoc tamním záchranářům. V jednom z panelových domů začala mít starší žena výrazné problémy s dýcháním. Zdravotníci jí podali léky a chtěli pacientku transportovat do nemocnice. Kvůli její silné obezitě ji však nebylo možné z bytu, který se nacházel ve vyšších patrech, rychle a bezpečně dostat. Hasiči proto využili výškovou techniku.

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život

Horská služba musela pod Lysou horou v Beskydech v neděli zachraňovat z hlubokého sněhu pár, který se vydal na túru do hor oblečen spíše jak na nákupy do obchodního centra. „Už pomalu vzdávali boj o život,“ uvedl člen Horské služby. Nejde o první takový případ. Je nezbytně nutné, aby lidé s sebou do hor brali i rozum, varují záchranáři. O případu informoval Týdeník policie.

reklama