reklama
CNN Prima News záchranná služba

záchranná služba

Výpis příspěvků ke štítku „záchranná služba“

Laryngitida nebo vdechnutý bonbon, opatrnost musí jít stranou. Jak dětem zachránit život?

9. listopadu 2021 21:11

Jak poskytnout první pomoc, by měl vědět každý. Větší stres je to ale při záchraně dětí. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové je nejdůležitější zůstat v klidu a zavolat na linku 155, kde poradí zkušený operátor. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Poštová popsala, jak postupovat při záchraně života nejmenších dětí.

Roste počet popálených dětí. Tolik výjezdů nepamatujeme, varují středočeští záchranáři

6. listopadu 2021 21:53

Středočeští záchranáři vyjížděli v tomto týdnu k šesti vážně popáleným nebo opařeným dětem. Už si ani nepamatují, že by za jeden týden pomáhali u tolika případů. Zvýšený počet těchto úrazů je zřejmě způsoben faktem, že kvůli virózám jsou malé děti v posledních týdnech místo v mateřských školách často doma a rodiče ztrácejí ostražitost.

Tragický pracovní úraz: Dělníka v Praze zavalilo ve výkopu kamení, zemřel

19. října 2021 16:24

Při výkopových pracích v úterý odpoledne na pražském Chodově zavalilo kamení třiašedesátiletého dělníka, který i přes pomoc záchranářů zemřel. Policie prověřuje, zda nedošlo k porušení pracovní kázně nebo bezpečnostních opatření. Uvedli to mluvčí policie Richard Hrdina, záchranné služby Jana Poštová a hasičů Martin Kavka.

Nechali ho ležet v ringu, pak zemřel. Zápasníkovi sumo kvůli tradici nikdo nepomohl

2. května 2021 05:01

Teprve 28letý japonský zápasník sumo Hibikiryu – vlastním jménem Mitsuki Amano – zemřel v nemocnici poté, co utrpěl vážné zranění hlavy při zápasu. Případ vzbudil emoce kvůli tomu, že jej rozhodčí a pořadatelé nechali po chvatu soupeře několik minut ležet bez pomoci. Mohla za to tradice, která stanovuje, že zápasník sumo i po pádu na záda v ringu musí vstát.

Přebalování, polohování a převlékání. Co musí vědět dobrovolníci ve zdravotnictví?

19. dubna 2021 07:30

Mnoho pacientů zůstává po prodělání koronaviru na lůžku a ještě několik týdnů po odeznění nemoci potřebují zdravotnickou i ošetřovatelskou pomoc. A právě těm posílá Český červený kříž na pomoc dobrovolníky vyzbrojené potřebnými dovednostmi. Školí je zdarma na kurzech moderního ošetřovatelství v praxi. A zkusila si ho absolvovat i naše reportérka.

Matka popíjela alkohol, její dítě plakalo v kočárku. Strážníci jí naměřili dvě promile

15. dubna 2021 23:35

Matka spolu s dvěma dalšími muži popíjela v parku alkohol, zatímco její roční dítě plakalo v kočárku. Bezstarostné posedávání trojice přerušili strážníci městské policie, kteří ženě naměřili téměř dvě promile alkoholu. Dítě spolu s matkou nechali převést na vyšetření do nemocnice. Případ se stal ve slovenském Zvolenu.

reklama