CNN Prima News žáci

žáci

Výpis příspěvků ke štítku „žáci“

Plošná výuka od devíti ráno nedává smysl. Ministr Balaš to schytal i od vládních poslanců

14. srpna 2022 08:27

Nepochopení situace a uměle vytvořený problém. Tak mluví vládní i opoziční poslanci o návrhu posunout začátek výuky na devátou hodinu ranní. O tématu opakovaně mluvil ministr školství Vladimír Balaš (STAN), podle zákonodárců ale plošné nařízení pro školy nemá příliš velký smysl. O tom, kdy začne první hodina, totiž mohou již nyní rozhodnout sami ředitelé podle lokálních potřeb. Mnohem větší problém vidí oslovení zákonodárci v odpolední výuce.

Napřed do zátylku, pak čelo na stůl. Někdejší školáci vzpomínají na tresty za vysvědčení

30. června 2022 07:19

Poslední školní den často provázely tělesné tresty, a to ještě v devadesátých letech. „Když jsem přinesl na vysvědčení čtyřku z češtiny nebo z matiky, dostal jsem vařechou,“ vzpomíná 38letý Václav Zdrhal. Za komunismu někteří rodiče špatné vysvědčení „odměňovali“ i důtkami, fyzické násilí v rodinách bylo běžné i v meziválečném Československu a za monarchie. Strach z výprasku mnohdy vedl i k sebevraždám dětí a teenagerů.

Výuka odpoledne nebo v náhradních prostorech. Jak Gazdík plánuje řešit přeplněné školy?

26. května 2022 05:09

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) připustil, že zejména v Praze a okolí může v září kvůli uprchlické krizi nastat problém s nedostatečnými kapacitami základních škol. Řešením podle jeho slov může být odpolední vyučování, tedy práce učitelů na směny. V úvahu připadá i výuka v náhradních prostorech. Podle odborníků je to ale nereálné. Chybějí učitelé a značná komplikace by to byla i pro rodiče a samotné žáky.

Ředitelka školy v Bílině: Někteří rodiče se o děti nestarají, ochranka rozbíjí party

20. května 2022 09:41

Základní školu Za Chlumem v Bílině provází problémy. Navštěvuje ji několik desítek agresivních žáků, kteří terorizují své spolužáky a dokonce i učitele. Dnes ji hlídá ochranka a má napilno. Ředitelka Barbora Schneiderová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS říká, že aby se situace plně vyřešila, bude to práce na několik let.

Fuj, ohodnotila učitelka práci prvňáčka. Škola nejprve kritiku odmítla, později otočila

11. května 2022 17:55
Aktualizováno

Žák první třídy schytal za vypracování zadání v písance ostré slovní hodnocení. „Fuj“, které pedagožka použila, pobouřilo i učitele a psychologa Roberta Čapka, který na „nekompetentní“ chování upozornil. Ředitelka ZŠ Špitálská se vůči kritice zprvu ohradila a tvrdila, že písanka není jejich. Později ovšem přiznala, že nevhodné hodnocení nejspíše skutečně udělila učitelka z její školy. Je ovšem již dva roky staré a zmíněná pedagožka už na škole dávno neučí.

Víme, kde bydlíš: Školu v Bílině terorizují problémové děti. Učitele i žáky hlídá ochranka

4. května 2022 11:14

Situace na základní škole Za Chlumem v Bílině je natolik vážná, že ředitelka musela najmout pracovníky bezpečnostní agentury. Ti dohlížejí na bezpečnost žáků, ale i pedagogů, které ohrožuje přibližně 30 těžko zvladatelných školáků. Že je situace ve škole extrémní, připustil i ministr školství Petr Gazdík (STAN) a chystá se na inspekci.