reklama
CNN Prima News žáci

žáci

Výpis příspěvků ke štítku „žáci“

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

3. prosince 2021 05:44

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

Testujme ve školách každé pondělí, navrhuje Plaga. Ministerstvo zdravotnictví zkritizoval

3. listopadu 2021 12:23

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) doufá, že i přes rostoucí počet nakažených covidem nebude nutné uzavírat školy. Uvedl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vyzývá však k nastavení systému, který zaručí bezpečné prostředí na školách. „Testování vždy v pondělí je jednou z cen, jak bezpečnost prezenční výuky zvýšit,“ podotkl.

Prokazování bezinfekčnosti? Hosté jsou vstřícní, je jich ale méně, říká provozní kavárny

1. listopadu 2021 11:24

Od pondělí se Češi sžívají s novými protiepidemickými opatřeními. Nově se musí lidé při vstupu do stravovacích zařízení prokázat dokladem o bezinfekčnosti – očkováním, negativním testem nebo potvrzením o prodělání nemoci. Podle provozního pražské kavárny jsou lidé vstřícní a s kontrolou nemají problém. Připustil však, že do podniku dorazilo méně lidí než před týdnem. Ve vybraných okresech se pak ve školách testují žáci. I zde rodiče opatření přijali převážně bez problémů.

Když někdo miluje svoji práci. Učitelka už den po operaci mozku četla z JIP pohádky dětem

18. října 2021 17:08

Nejen americkou Pensylvánii dojal příběh nemocné učitelky ze základní školy. Pouhý den poté, co prodělala operaci, při které jí byl odstraněn nádor na mozku, už přes živé vysílání na Facebooku četla dětem pohádku na dobrou noc. Nešlo ale jen o čtení z knížky. Jak sama říká K. D. Meucciová, chtěla svým milovaným žákům dát hlavně vědět, že je po lékařském zákroku v pořádku. O případu informovala stanice WTAE.

Výprask pro Babiše i Bartoše v Ústeckém kraji: Deváťáci uspořádali vlastní volby

9. října 2021 06:43

Kdyby měli žáci osmých a devátých tříd volební právo, hlasování by možná dopadlo úplně jinak, než naznačovaly předvolební průzkumy. Sondu do názorů dětí na prahu dospívání provedli na jedné základní škole v Teplicích. Výsledky hlasování vás možná překvapí. Babiš ani Bartoš by ve svém „domovském“ Ústeckém kraji příliš neuspěli.

Má uši jako opice, vydělává miliony a staví krmelce. Jak si děti představují premiéra?

7. října 2021 06:45

Má šedivé vlasy, knír a uši jako opice. Vydělává sto milionů. Staví krmelce, nosí modré tričko a jezdí v kombajnu. Takové představy mají o premiérovi Česka děti od šesti do devíti let. Vědí, kdo je premiér? Jak si ho představují a co podle nich dělá? Na to se redaktorka CNN Prima NEWS ptala školáků na základní škole v Chlumíně nedaleko Neratovic.

reklama