CNN Prima News zakladatel

zakladatel

Výpis příspěvků ke štítku „zakladatel“

Tržby Rohlíku vzrostly na téměř 14 miliard. Daří se mu v Rumunsku a vyhlíží Madrid

31. ledna 2023 19:12

On-line prodejce potravin Rohlik Group má za sebou úspěšný rok. Jeho obrat loni vzrostl o třetinu na 574 milionů eur (zhruba 13,7 miliardy korun), přičemž český Rohlík se na něm podílel zhruba 60 procenty. Oznámil to zakladatel společnosti Tomáš Čupr a zároveň prozradil plány pro letošek. Firma dál plánuje expandovat v západních zemích a chce vylepšit distribuci.

Zemřel člen kultovní italské skupiny. Průkopníci popu koncertovali i s Michalem Davidem

18. října 2022 12:47

Ve věku 80 let zemřel italský zpěvák Franco Gatti, zakládající a dlouholetý člen popové skupiny Ricchi e Poveri. Informovala o tom v úterý agentura ANSA. Skupina Ricchi e Poveri proslula zejména v 80. letech a řada jejích hitů se stala předlohou různých cover verzí, včetně českých. K nejznámějším písním kapely Ricchi e Poveri, která stále koncertuje, patří její staré hity Mamma Maria, Piccolo Amore, Come Vorrei, Made in Italy nebo Che Sara.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos letos opustí funkci výkonného ředitele

2. února 2021 22:48

Zakladatel amerického internetového obchodu Amazon Jeff Bezos letos opustí funkci výkonného ředitele podniku. Nahradí ho Andy Jassy, který nyní řídí cloudové aktivity Amazonu. Bezos se stane výkonným předsedou správní rady podniku. Amazon v úterý rovněž oznámil, že jeho čtvrtletní tržby poprvé překonaly hranici 100 miliard dolarů.

Zemřel jeden ze zakladatelů televize CNN Reese Schonfeld

29. července 2020 11:27

Ve věku 88 let zemřel Reese Schonfeld, novinář, který společně s podnikatelem Tedem Turnerem založil v roce 1980 americkou zpravodajskou stanici CNN –⁠ Cable News Network. Podle listu The New York Times zemřel v úterý na komplikace spojené s Alzheimerovou chorobou.