reklama

Zaměstnankyně americké armády údajně v Německu roznášela koronavirus

Zaměstnankyně americké armády je podezřelá z toho, že v německém městě Garmisch-Partenkirchen nakazila tamní obyvatele koronavirem. Už ji kvůli tomu vyšetřuje státní zastupitelství v Mnichově.

reklama

Šestadvacetiletá Američanka, která žije a pracuje v téměř třicetitisícové aglomeraci na dohled nejvyšší německé hory Zugspitze, se volně pohybovala a navštěvovala restaurace, přestože vykazovala příznaky onemocnění COVID-19 a měla údajně nařízenou karanténu.

Podle mluvčí mnichovského zastupitelství je žena v podezření, že mohla spáchat trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

K tématu

Hygienici zase tvrdí, že může jít o tzv. „superroznašeče“. Proto od pátku do pondělí nařídili otestovat v Garmisch-Partnenkirchenu téměř tisíc lidí. Výsledky prvních z nich by měly být známé během úterý či středy.

Zástupci tamní hygienické stanice navíc varují další obyvatele, že v místnostech, kde se Američanka pohybovala, mohlo dojít k porušení nařízených karanténních opatření.

„Tak, jak to v této chvíli vidím, tak i americké orgány v tomto případě podléhají německé justici,“ uvedl pro Bavorský rozhlas bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann a doplnil: „Podle mých informací, a v tomto musím být opatrný, je žena civilní zaměstnankyní americké armády, a proto nepodléhá statutu vojsk NATO. Jsme ve spojení s americkými úřady, se kterými máme přátelské vazby.“

Žena pracovala podle informací deníku Süddeutsche Zeitung v hotelu pro americké vojáky a jejich rodiny, který se nachází v Garmisch-Partenkirchenu. Je tam i obchod, do něhož nemají například němečtí občané přístup. Hotel byl dva týdny zavřený, protože několik zaměstnanců mělo pozitivní výsledek na koronavirus.

Podle okresního zástupce už je nyní žena pod dohledem v karanténě a čeká na další rozhodnutí prokuratury.

Tagy: Německo NATO žena americká armáda USA koronavirus COVID-19 Garmisch-Partnekirchen roznašeč Joachim Herrmann

Další hlavní zprávy

reklama
Republikáni ztrhali film o twerkujících dívkách. Obamová údajně podporuje pedofilii
Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou
reklama
reklama
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Další články
reklama
reklama