reklama

Zaměstnankyně americké armády údajně v Německu roznášela koronavirus

Zaměstnankyně americké armády je podezřelá z toho, že v německém městě Garmisch-Partenkirchen nakazila tamní obyvatele koronavirem. Už ji kvůli tomu vyšetřuje státní zastupitelství v Mnichově.

reklama

Šestadvacetiletá Američanka, která žije a pracuje v téměř třicetitisícové aglomeraci na dohled nejvyšší německé hory Zugspitze, se volně pohybovala a navštěvovala restaurace, přestože vykazovala příznaky onemocnění COVID-19 a měla údajně nařízenou karanténu.

Podle mluvčí mnichovského zastupitelství je žena v podezření, že mohla spáchat trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

K tématu

Hygienici zase tvrdí, že může jít o tzv. „superroznašeče“. Proto od pátku do pondělí nařídili otestovat v Garmisch-Partnenkirchenu téměř tisíc lidí. Výsledky prvních z nich by měly být známé během úterý či středy.

Zástupci tamní hygienické stanice navíc varují další obyvatele, že v místnostech, kde se Američanka pohybovala, mohlo dojít k porušení nařízených karanténních opatření.

„Tak, jak to v této chvíli vidím, tak i americké orgány v tomto případě podléhají německé justici,“ uvedl pro Bavorský rozhlas bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann a doplnil: „Podle mých informací, a v tomto musím být opatrný, je žena civilní zaměstnankyní americké armády, a proto nepodléhá statutu vojsk NATO. Jsme ve spojení s americkými úřady, se kterými máme přátelské vazby.“

Žena pracovala podle informací deníku Süddeutsche Zeitung v hotelu pro americké vojáky a jejich rodiny, který se nachází v Garmisch-Partenkirchenu. Je tam i obchod, do něhož nemají například němečtí občané přístup. Hotel byl dva týdny zavřený, protože několik zaměstnanců mělo pozitivní výsledek na koronavirus.

Podle okresního zástupce už je nyní žena pod dohledem v karanténě a čeká na další rozhodnutí prokuratury.

Tagy: Německo NATO žena americká armáda USA koronavirus COVID-19 Garmisch-Partnekirchen roznašeč Joachim Herrmann

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Razie v nelegálním pražském baru plném cizinců: Ke vstupu potřebovali tajné heslo
Rozvolnění má být předvídatelné, radí Zeman. Vláda stejně mlží do poslední chvíle
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama