CNN Prima News zápach

zápach

Výpis příspěvků ke štítku „zápach“

Invaze asijských berušek v Česku: Hmyz vypouští nepříjemný zápach. Jak se ho zbavit?

České domácnosti se opět potýkají s invazí berušek, které se shlukují na balkonech, fasádách a oknech domů. I když nepředstavují žádné nebezpečí, jejich velký počet může představovat velký problém. Znepříjemnit život mohou i domácím mazlíčkům. Nejedná se přitom o berušku sedmitečnou, na niž jsme zvyklí, nýbrž o její příbuznou z asijského kontinentu. Jak se jich účinně, ale šetrně zbavit?

Odpadky zaplavily Paříž. Popeláři se připojili k důchodové stávce, která je cítit

Stávka, která je cítit. Francouzští popeláři se přidali k mobilizaci proti reformě důchodů. Právě na ně totiž těžce dopadne. Patří k takzvaným speciálním režimům, jako třeba ošetřovatelé nebo celníci, a mohou jít do důchodu i v 57 letech. Podle nové reformy na to mohou zapomenout. Proto už čtvrtý den nevyvážejí odpad. Například v Paříži je to znát.

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Káva mi teď chutná jako benzín. Pacienti po covidu hlásí pomíchané smysly, lékaři tápou

Onemocnění COVID-19 může mít bizarní následky. Mnoho lidí během nemoci přijde o čich či chuť, někteří pacienti si však i po vyléčení z covidu stěžují, že cítí zvláštní vůně a chutě. Káva prý připomíná benzín, čerstvá cibule a česnek se zdají, jako by byly zkažené. Případy pomíchaných smyslů nyní inspirovaly vědce k novým studiím. Chtějí zjistit, jak mohou viry ovlivnit právě čich, píše web Daily Mail.

Voňavá pračka za pomoci octa a sody

Dříve či později se z pračky začne linout nehezký zápach. Usazená mastnota, nečistoty a zbytky pracího prášku dělají své. S Láďou a jeho jednoduchým nápadem se tohoto problému rychle zbavíte. Postačí vám k tomu dva účinní pomocníci nejen v kuchyni, ale i v celé domácnosti.

Senior nevěděl, že žije v bytě se zesnulou manželkou. Sousedy upozornil zápach

Aktualizováno

Policisté ve slovenských Levicích vyšetřují smrt 72leté ženy. Se zesnulou pobýval v bytě několik dní její o dva roky starší manžel, který neměl tušení, že je jeho žena po smrti. Že je něco v nepořádku, odhalili až sousedé podle nezvyklého ticha a zápachu z bytu. Pitva prokázala, že žena zemřela bez cizího zavinění. Pravděpodobně jí selhalo srdce.