reklama
CNN Prima News zelenina

zelenina

Výpis příspěvků ke štítku „zelenina“

Francie zakáže balit plodiny do plastu. Lidé nechtějí osahané ovoce, bouří se prodejci

12. října 2021 09:57

Obchody ve Francii od ledna nebudou moci prodávat téměř žádné ovoce a zeleninu v plastových obalech, oznámilo tamní ministerstvo životního prostředí. Opatření je součástí širších vládních snah o omezení plastového odpadu a takzvaných plastů na jedno použití. Místní prodejci ovoce si nicméně stěžují, že úřady zákaz byl vyhlášen příliš narychlo.

Zeleninové druhy prošly dlouhým vývojem a velkou proměnou

13. července 2021 02:56

Historie používání zeleniny je nesmírně zajímavá. Takové množství druhů, tvarů a barev plodů, které nabízí dnešní trh, nebývalo vždy samozřejmostí. Dnešní formy zeleniny se postupně utvářely z planých rostlin. A teprve pečlivým výběrem a šlechtěním se vyvinuly do takové formy, v jaké je známe dnes.

Zelenina potřebuje správnou péči, poradíme, jak na to

6. června 2021 11:50

Zelenina patří z agrotechnického hlediska k plodinám nejnáročnějším na obsah živin v půdě. Podle nároků na organické hnojení rozdělujeme zeleniny do tří tratí, z nichž bychom měli vycházet při plánování osevního postupu. Osevním postupem se rozumí střídání plodin na témže pozemku během několika let.

Znáte jakon? Je to zelenina i lék

16. května 2021 11:34

Jakon (Smallanthus sonchifolius) je zelenina, se kterou se u nás zatím setkal málokdo, přestože se k nám dostala již v roce 1993. Je to plodina, která si zatím hledá cestu k našim pěstitelům.

PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům

13. dubna 2021 14:11

Prodělali jste COVID-19 a chtěli byste se vrátit co nejrychleji zpět do formy? Podle expertů koronavirus poškozuje hlavně plíce, lékaři tak doporučují jejich rehabilitaci. Shodují se, že mimo to pomůže například i pohyb nebo přestat kouřit. Přispět k uzdravení po nemoci by ale mělo i ovoce, zelenina či bylinky. Podívejte se na přehled toho, co podle odborníků pomůže.

reklama