CNN Prima News zelenina

zelenina

Výpis příspěvků ke štítku „zelenina“

Česká rajčata do 24h od sklizně v prodejnách Kaufland

22. listopadu 2022 16:59

Nejchutnější rajčata jsou ta čerstvě sklizená. A právě taková už přes dva roky na pulty Kauflandu posílá pěstitel Lukáš Rázl pod značkou Naše rajče. „Je skvělé, že Kaufland spolupracuje s lokálními dodavateli, kteří produkují poctivou českou zeleninu. Díky tomu mohou mít zákazníci dnes utržené rajče v obchodě do 24 hodin,“ uvedl Rázl, jehož dva skleníky v Tušimicích u Kadaně zajišťují úrodu nepřetržitě. Navíc jsou ekologické, protože využívají odpadové teplo, dešťovou vodu a přírodní opylování rostlin.

Piráti navrhují vyšší DPH na slazené nápoje. Hloupost jak u točeného piva, říká Kalousek

16. září 2022 11:14

Piráti se rozhodli bojovat proti inflaci zařazením zeleniny a ovoce do nižší sazby DPH a naopak zatížit vyšší daní slazené nápoje. Opatření by podle nich pomohlo pěstitelům ovoce a zeleniny, kterým kvůli vysokým cenám energií hrozí likvidace. Jejich návrh nenašel pochopení u někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, podle kterého se jedná o populistické řešení.

Ukrajinci na Donbase odrazili další ruské útoky. Zaznamenali ale velkou ztrátu

6. srpna 2022 07:14

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zuří kvůli ostřelování jaderné elektrárny v Záporoží. I když Rusové tvrdí, že za vším stojí Ukrajinci, politik má opačný názor a mluví o teroru nebo nestoudném činu. Ukrajina by mohla od USA dostat další vojenskou pomoc v hodnotě desítek miliard korun. Na Donbase se Ukrajincům podařilo odrazit další ruské útoky, uvedl generální štáb. Ukrajinská armáda zároveň informovala o smrti uznávaného a oblíbeného plukovníka, který padl na východě země.

Válka o cibuli: Supermarkety upřednostňují novozélandskou před českou. Ministr Nekula zuří

31. července 2022 22:51

Česká pole jsou plná cibule, regály v supermarketech jsou také plné cibule – ovšem té z Nového Zélandu. Na paradox upozornila Agrární komora. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) na obchodní řetězce apeluje, aby zeleninu z druhého konce světa stáhly z prodeje. Supermarkety se brání, že čeští zemědělci chtějí za cibuli moc peněz.