Zemanova slova rozčílila Topolánka: Staré kydy, ještěže už jde do pr*ele. Ozvali se i další

Poslední rozhovor pro CNN Prima NEWS s Milošem Zemanem ve funkci prezidenta opět rozjitřil emoce mnohých politických osobností. Končící hlava státu totiž použila hned několik kontroverzních či urážlivých výroků, které se neobešly bez reakcí. Ozval se například expremiér Mirek Topolánek, europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) či místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL).

Zeman několik dní před svým odchodem z prezidentské funkce v pořadu Partie Terezie Tománkové rozhodně nešetřil ostrými a urážlivými výroky či srovnáními, které nemusely být leckomu vůbec po chuti. Mimo jiné se opřel do místopředsedy Sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) kvůli jeho pátečnímu řízení schůze při obstrukcích v dolní komoře, když se poslanci hašteřili kvůli snížení růstu červnové valorizace důchodů.

„Pokud nedojde k dohodě, očekávám ještě daleko silnější obstrukce. A protože jsem viděl, že řídící schůze je poněkud neschopný, mohou trvat velmi, velmi dlouho,“ řekl Zeman na adresu Bartoška. Lidovecký místopředseda Sněmovny CNN Prima NEWS sdělil, že slova končícího prezidenta jej nepřekvapují.

„Jeho vyjádření mě nepřekvapuje, protože jde o dlouhodobého sympatizanta a spojence Andreje Babiše. Osobně bych si mu dovolil poradit, aby se spíše zaměřil na to, co vše prováděl po dobu jeho mandátu na Hradě vedoucí Kanceláře prezidenta Vratislav Mynář,“ řekl redakci Bartošek a dodal, že za Mynářovy kauzy nese odpovědnost právě Zeman. Kromě toho končící hlavu státu zkritizoval, že vyjma posledního roku vedl Česko „plnou parou do náruče východních diktátorských režimů“.

ČTĚTE TAKÉ: Zeman: Vláda udělala podvod na voličích. Dobrý stát má důchodce chránit, ne na nich šetřit

S kritikou Zemana přispěchal i expremiér Mirek Topolánek. O toho se prezident v rozhovoru rovněž otřel. „Při změně politické garnitury přichází to, čemu Adolf Hitler a Mirek Topolánek říkali noc dlouhých nožů,“ pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS Zeman s odkazem na to, že nastupující prezident Petr Pavel zvažuje odvolání Zemanem jmenovaného guvernéra České národní banky Aleše Michla.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak vypadá Zemanova vila v Lánech

„Jsem masochista a sleduji Film pro pamětníky neboli Zemanova derniéra na CNN Prima. Zeman už 30 let neřekl jedinou novou myšlenku, nic obohacujícího, nic pozitivního a recykluje pouze staré kydy, staré vtípky, staré lži a staré urážky. Ještěže už jde do pr**le,“ napsal na sociální síť Twitter Topolánek.

Pospíšil: Smutná tečka za Zemanovým prezidentstvím

Expremiér nebyl s kritikou ani zdaleka poslední. Europoslanec Jiří Pospíšil poznamenal, že Zemanův poslední rozhovor před odchodem z prezidentského úřadu byl „smutnou tečkou“ za jeho obdobím. „Neobsahoval žádnou myšlenku, vizi či poslání. Opět jen zkritizoval všechny, se kterými nesouhlasí, urazil novináře a s nulovou sebereflexí pochválil zase jenom sebe,“ napsal na Twitter bývalý ministr spravedlnosti. Navíc využil jeden z citátů Zemana a sice, že „byl vždycky nezdvořilý člověk, a to mi zůstane až do konce“. „Tak přece jenom umí říkat pravdu,“ komentoval to Pospíšil.

S nepřímou kritikou se ozval předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Snad na každou druhou větu v rozhovoru prezidenta Miloše Zemana mám chuť reagovat a prokazovat, že je to jinak. Neudělám to, nechám to v tuto chvíli historikům a komentátorům,“ napsal na Twitter s dovětkem, že se raději plánuje zaměřit na budoucnost se Zemanovým nástupcem Petrem Pavlem.

Tagy: