reklama

Zeman zrušil nedělní debatu na CNN Prima NEWS, v ohrožení je i schůzka s Babišem

Hrad zrušil účast prezidenta Miloše Zemana v nedělní Partii na Primě a CNN Prima NEWS. Důvodem je zdraví hlavy státu, vysvětlil redakci mluvčí Jiří Ovčáček. Zatím není jasné, jestli se nezruší i avizovaná nedělní schůzka Zemana s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

reklama

„Pana prezidenta navštívil profesor Miroslav Zavoral, který je jeho ošetřujícím lékařem. Pan profesor doporučil panu prezidentovi, aby omezil pracovní aktivity, které má naplánovány. Pana prezidenta to nesmírně mrzí, musí zrušit účast v nedělní Partii na Primě,“ řekl redakci Ovčáček.

„V každém případě mohu od pana prezidenta vyřídit všem divákům TV Prima a CNN Prima NEWS pozdravy. Je nám líto, že k vysílání nemůže dojít, ale zdraví je teď přednější. Je to to nejdůležitější, co máme. Věřím, že diváci rozhodnutí pochopí,“ dodal mluvčí.

O povolební Partii ale diváci nepřijdou. Volby budou hodnotit přímo jejich vítězové. Partie začíná jako obvykle v 11 hodin a můžete ji sledovat na Primě i CNN Prima NEWS.

Ovčáček už ráno Rádiu Z řekl, že prezident Zeman je 14 dnů ve stavu nemocných. V ohrožení je proto i prezidentova schůzka s Andrejem Babišem, která byla naplánovaná taktéž na neděli.

„V této věci není rozhodnuto. Ale nevylučuji, že schůzka bude odložena. Doporučení lékaře jsou velmi důležitá a je dobře, že je pan prezident vyslyšel. Na základě diskuzí upravujeme program pana prezidenta. Je klíčové, aby nabral sílu na povolební vyjednávání. Pan prezident není omezen ve výkonu ústavních funkcí,“ zdůraznil Ovčáček.

Zeman měl odmítnout návrat do nemocnice

O Zemanově špatném zdraví se spekuluje posledních několik dnů. Exprezident Václav Klaus prohlásil, že Zeman má problém s játry, což souvisí s jeho životním stylem.

Psychiatrička a bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíkové v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že prezident už není schopen hodit obálku do volební urny. Za svá slova si vysloužila ostrou kritiku mimo jiné od bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Zeman nebude volit jako obvykle na pražských Lužinách, volební urnu mu dovezou přímo do zámku v Lánech.

Zeman byl v září hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici devět dní. Nemocniční lůžko opustil ve středu 22. září. Mluvčí Hradu sdělil, že lékaři prezidenta v prvních dnech podrobili několika vyšetřením, že nenalezli život ohrožující problémy a že zjistili, že trpí mírným vyčerpáním a dehydratací.

Ředitel ÚVN Miroslav Zavoral měl tento týden Zemanovi doporučit, aby se vrátil do nemocnice. Prezident to však údajně odmítl. Zavoral následně jel za Zemanem do Lán ve čtvrtek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama