CNN Prima News zpověď

zpověď

Výpis příspěvků ke štítku „zpověď“

Rodiny unesených dětí z Izraele prožívají čirou agonii. Snad se nevrátí v rakvi, doufá matka

Rodiny přibližně třiceti dětí nyní prožívají nejhorší chvíle života. Jejich nejmenší příbuzné totiž během svého vpádu do Izraele unesli teroristé Hamásu. Netuší, zda jsou děti zraněné, pobývají s někým, koho znají, nebo jsou naprosto opuštěné. Jak se rodinní příslušníci svěřili novinářům z agentury AP, prožívají naprostou agonii a kolotoč emocí. Naděje se však odmítají vzdát.

Adélu týral a znásilnil Palestinec. Jejich děti odvlekl do Pásma Gazy, matka je zoufalá

Psychické i fyzické týrání. To vše dlouhá léta prožívala Adéla, která měla za manžela Palestince. Mají spolu tři děti, dvě z nich již zhruba rok neviděla. Její bývalý partner je odvezl na dovolenou do Dubaje, z níž se už nevrátil. Jak se nakonec ukázalo, jeho cílovou destinací nebyla metropole Spojených arabských emirátů, ale Pásmo Gazy, kde má muž rodinu. Právě tam, ve válečné zóně, by se děti měly nyní nacházet. Matka je zoufalá, pomocnou ruku jí nabídlo mimo jiné ministerstvo zahraničí. Adéla společně s iniciativou Pod svícnem doufá v jediné: že se její děti vrátí v pořádku po roce odloučení domů.

Nikdy nekouřila, přesto trpí rakovinou plic. Bez antidepresiv bych to nezvládla, říká Lucie

To, co původně vypadalo jako pouhá viróza spojená s kašlem, se změnilo v nejhorší možnou diagnózu –⁠ rakovinu plic s metastázemi do jater. Dnes 52leté Lucii, nekuřačce, se zhroutil svět. Jak v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznala, bez opory nejbližších, návštěv psychiatra a užívání antidepresiv by svůj boj nezvládla. Nyní má za sebou chemoterapie a podstupuje biologickou léčbu. Ačkoliv svádí boj s onkologickým onemocněním, které v 80 procentech případů značí smrt, nádory se postupně zmenšují a šance na delší život se zvyšuje.

Šest dětí ztratilo milovaného otce. „Tichý zabiják“ přemohl Míru jen pár dní po diagnóze

Tři týdny trápily otce šesti dětí Míru bolesti břicha. Po návštěvě lékaře si vyslechl zdrcující diagnózu – rakovina slinivky břišní. Onemocnění, jemuž se přezdívá tichý zabiják, ukončilo jeho život pouhých šest dní od chvíle, kdy se o něm dozvěděl. Manželka Veronika a jejich šest dětí, které velmi miloval, náhle přišly o živitele rodiny. Příbuzní se proto rozhodli požádat o pomoc veřejnost a založili sbírku.

Marka jeho matka alkoholička topila ve vaně či zbila pohrabáčem. V dospělosti přišly další rány

Celý život se Marek staral o druhé, zejména pak o dva roky mladší sestru. Jejich matka byla alkoholička a na radostné dětství může jen stěží vzpomínat. Roky čelil psychickému i fyzickému týrání, matka ho dokonce zbila pohrabáčem či topila ve vaně. Ani v dospělosti k němu osud není příznivý. Kvůli covidu přišel o práci, čelil i nepříjemným zraněním. Jeho přítelkyně nyní prosí o pomoc pro muže, který vždy více myslel na ostatní než na sebe.

Zpověď ruského vojáka o podmínkách na frontě: Vyhrožují nám zastřelením, plat je směšný

Berou nám telefony, bijí nás a neposkytují zdravotní péči. Tak líčí podmínky na frontě v osobní zpovědi ruský voják Alexander. Do armády vstoupil dobrovolně, a ačkoliv mu smlouva vypršela již v listopadu, odjet domů nesmí. Pod pohrůžkou zastřelení tak nadále pokračuje ve „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině. Na sociální síti promluvil i o směšném platu a přístupu velitelů.