Co vás pálí: Kam až může zajít zoufalství matky, která nemůže být se svou dcerou?

Co vás pálí: Proč se matka rozhodla unést svou malou dceru?

V tomto pokračování pořadu Co vás pálí se neplánovaně vracíme k příběhu rodiny z minulého dílu. Jejich jména jsme před týdnem kvůli ochraně dítěte změnili. Teď už to nutné není. Pár dní nato se totiž matka podle policie rozhodla nechat dceru unést a její fotka se objevila v mnoha médiích. Co k tomu ženu vedlo?

Paní Amálie podezřívala svého manžela, že zneužívá jejich dceru, a vše nahlásila na policii. Ta ale případ odložila pro nedostatek důkazů. „Já jsem teda pak panu vyšetřovateli telefonovala, ptala jsem se ho proč, on mně řekl, že jsem jim u toho nesvítila, takže se nedá nic prokázat," komentuje paní Amálie závěr policie. Úřady svěřily téměř pětiletou Sofinku do péče babičky, tedy matky ze strany otce, a paní Amálii zakázali styk s dcerou. Měla povoleny jen asistované kontakty. Proto se obrátila na naši televizi, abychom příběh zveřejnili. Je možné, že v té době už únos plánovala? Vyloučeno to není.

„Policie pátrá po pětileté holčičce. Unesli ji neznámí pachatelé v pražské Uhříněvsi. Policie zároveň pátrá po její matce," zaznělo v našich Velkých zprávách jen dva dny po odvysílání minulého dílu Co vás pálí. Když vyšlo najevo, že se jedná o Sofinku a její matku Amálii, která za únosem stojí, byli jsme v redakci překvapeni. Jak vlastně únos probíhal a kdo se na něm podílel, to shrnujeme v první polovině připravovaného dílu.

Snažili jsme se rozklíčovat pozadí celé události a zjistit, co únosu předcházelo. Pomohlo nám, že otec Sofie promluvil a my tak můžeme zveřejnit další části rozhovoru natočeného s paní Amálií, matkou pětiletého děvčátka, ještě před únosem. „To, že otec je obviňován ze sexuálního zneužívání, je poměrně taky častá zbraň a další silná zbraň jsou psychické poruchy. V tom případě, o němž hovoříte, tak je to opravdu válka nejvyššího kalibru," hodnotí psycholožka specializující se namanželské vztahy to, co se mezi rodiči zřejmě odehrávalo.

Co teď bude dál s aktéry únosu i s malou Sofinkou? „Může to být pro ni incident, který si bude pamatovat na celý život,“ říká psycholožka. Smutné na celé události je hlavně to, že matka se svým zoufalým činem zbavila naděje, že bude moci svoji dceru vídat a podílet se na její výchově. Co ženu vlastně čeká a z čeho bude pravděpodobně obviněna? I to se dozvíte v tomto dílu pořadu Co vás pálí.

Tagy: