Jak by to asi ve světě vypadalo, kdyby v něm převládala přehnaná politická korektnost? Bylo by zakázané potřást někomu rukou, aniž byste byli obviněni ze sexuálního obtěžování? A byly by zákusky na rautu rozdělené pro hosty podle pohlaví? A jakým směrem se v tomto ohledu ubírají české zákony? Tak přesně nad těmito tématy se zamýšlí ve své nové knize poslanec Patrik Nacher.
Patrik Nacher nejdřív bojoval proti nesmyslům ve světě bankovnictví. Letos si přibral i absurdity v pojišťovnictví a v podobném duchu se čte i jeho nejnovější kniha „Šílenosti doby korektní“, která odhaluje, jak se společností manipuluje přehnaná politická korektnost.
„Předělávají se hymny, vyrábí se semafory, kde nejsou jenom panáčkové, ale i panenky, vznikají toalety pro třetí pohlaví,“ kroutí hlavou sám autor knihy a zároveň poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher.
Speciální toalety i časopis Playboy pro dámy
A speciální toalety nechyběly ani na křtu provokativní knihy. Stejně jako výtisky časopisu Playboy rozdávané nekorektně dámám anebo vtipné obrázky zobrazující různé nesmyslné zákazy a příkazy.
„Občerstvení bylo rozdělené pro muže a pro ženy. A na pódiu, kde jsem akci zahajoval nesměly osoby, které jsou vyšší než 165 centimetrů, abych taky někdy já měl tu výhodu,“ dodal se smíchem spisovatel Nacher.
Ilustrace od zrakově postižené slečny
Knihu svými ilustracemi odlehčila teprve čtrnáctiletá kreslířka, která se při tvorbě musela poprat nejenom s tématy, která jsou bližší spíš než dětem dospělým, ale i se svým zrakovým handicapem.
„Je to složitý, protože já na jedno oko nevidím, na jedno vidím hůř. Takže vlastně doslova kreslím po slepu,“ říká nadějná ilustrátorka Marie Jansová.
No a na otázku, pro koho je tato kniha určená, odpověděl její autor jednoduše. Co se týče věku, pohlaví, politické nebo náboženské příslušnosti prý nediskriminuje. Důležitá je podle něj chuť se pobavit a hlavně se něco dozvědět.