reklama
CNN Prima News politická korektnost

politická korektnost

Výpis příspěvků ke štítku „politická korektnost“

Zeman byl výborný rétor, pak přišel s vulgaritami. Mám mu to za zlé, říká jazykovědec

8. září 2021 21:38

Prezident Miloš Zeman kdysi patřil mezi nejlepší politické řečníky, jeho rétorická a obsahová úroveň ale klesla k vulgaritám, řekl jazykovědec a někdejší ředitel Ústavu pro jazyk český Akademie věd (ÚJČ) Karel Oliva. Celkově býval mluvený projev politiků lepší než nyní, přitom by měli být vzorem pro společnost, dodal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Americká univerzita odstranila „rasistický balvan“ kvůli 100 let starému pojmenování

10. srpna 2021 13:38

Část studentů Wisconsinské univerzity jásá. Jejich škola se totiž zbavila temného stínu ze své minulosti. V pátek nechala odstranit čtyřicetitunový kámen ze svého kampusu. Dvě miliardy let starý balvan byl původně vyzdvižen na počest prezidenta univerzity Thomase Chamberlina. V průběhu let se ale pro balvan ustálil hanlivý rasistický výraz „n***í hlava“.

Psychiatrička sní o střílení bělochů do hlav. Svěřila se s tím během přednášky

9. června 2021 07:35

Každý z nás sní o něčem jiném. Někteří lidé by chtěli mít jachtu, jiní lidé zase početnou rodinu a mnozí z nás by se rádi dožili vysokého věku bez zdravotních komplikací. Americká psychiatrička Aruna Khilananiová má ale o mnoho temnější fantazie. Při přednášce na téma „psychopatický problém v mysli bělochů“ svým studentům řekla, že „sní o střílení bělochů do jejich hlav“.

Tomský: Anna Boleynová jako černoška? Zbláznili se. Je to rasismus naruby

5. června 2021 06:50

Černoška v roli anglické královny Anny Boleynové nedává v historickém kontextu smysl, tvůrci se museli zbláznit, hodnotí obsazení britského seriálu stanice Channel 5 politolog a publicista Alexander Tomský. Podobně to vidí i herec Michal Jagelka. „Miluju historii a je mi jasné, že Anna Boleynová jako černoška je prostě nesmysl,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Případ Kúdely děsí Höschla. Obvinění bez objektivních důkazů jsou 50. léta, varuje

16. dubna 2021 15:42

Psychiatr Cyril Höschl se obává, že obvinění z rasismu bez jakéhokoliv důkazu může vést ke zničení kariéry. Zmiňuje přitom případ fotbalisty pražské Slavie Ondřeje Kúdely, který měl údajně před časem rasisticky urazit záložníka Glasgow Rangers tmavé pleti Glena Kamaru. Kúdela dostal trest od UEFA na deset utkání a navíc se jej chystá obvinit skotská policie, přestože proti němu stojí jen Kamarovo obvinění.

KOMENTÁŘ: Krev, emoce, rasismus, odporná Slavia… Už toho nechte, ubrečení Skotové

19. března 2021 12:20

Byla to jedna z těch vzácných chvil, kdy je celá rodina pohromadě a hezky spolu… se kouká na Slavii. Shaolin Football v podání Glasgow Rangers v osmifinále Evropské ligy totiž zaujal i moji drahou polovičku a dceru. To se nestává. Zakryté oči. Výkřiky. A nekonečné otázky: „Jak je tohle možný? Proč to dělají? Vždyť má úplně rozseknutou hlavu!“ A do tohoto krvavého brutálu přicházejí uplakaní Skotové s jakýmsi obviněním Ondřeje Kúdely z rasismu.

Nepoužívejte slova jako migrant nebo cizinec, radí příručka berlínským úředníkům

3. října 2020 21:12

Berlínská městská rada vydala příručku, ve které státním zaměstnancům ve službách německé metropole radí, na která slova by si měli dávat pozor. Mezi výrazy, které by nově neměli používat, patří například „žadatel o azyl“, „cizinec“, nebo „migrant“. Ne všude se nová pravidla setkala s pochopením, informoval web Daily Mail.

Hranice satiry? Vynechal bych děti, řídím se osobním pocitem, říká kolážista TMBK

3. září 2020 18:48

V Paříži byl zahájen soudní proces se spolupachateli útoku na redakci francouzského satiristického časopisu Charlie Hebdo, ke kterému došlo před pěti lety. Před soudem nyní je 14 obžalovaných. Kde končí satira a začíná útok na něčí city či vyznání? A je potřeba mít určitou hranici? Na tyto a další otázky odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové karikaturista Štěpán Mareš a kolážista Tomáš Břínek známý jako TMBK.

reklama