Po hádce vyhodil muž z Havířova psa z okna

Po hádce vyhodil muž z Havířova psa z okna

Šestiletá čivava Lady byla miláčkem celé rodiny. Už po ní ale zbyla jen fotka. Majitelka psa odjela na dovolenou a čivavu nechala na hlídání své nejstarší dceři. Ta bydlí se svým přítelem. Známým havířovským fotbalistou.

„Oni spolu večer měli nejspíš nějaký konflikt a v neděli dopoledne mi přišla dcera domů úplně v šoku, že ten pejsek leží za barákem, a že nežije. Že neví, co má dělat a neví, co se stalo.“ řekla naší reportérce Martina Římanová, majitelka čivavy. Společně s dcerou se pak vydaly hned na místo. A to už tam byla i policie. Tu přivolali sousedi, když našli bezvládné tělo pejska.

„Policista mi sdělil, že tedy ten pes byl vyhozený z okna. A vedle psa ležela miska s granulemi. Mladý muž nebyl nikde k nalezení asi tři čtvrtě dne, takže vlastně utekl.“ pokračovala zdrcená majitelka psa. Mladým mužem a podezřelým je podle našich informací pětadvacetiletý fotbalista. dajně se dokonce sám přiznal. Chtěli jsme se ho na to zeptat, doma jsme ho ale nezastihli.

Vyšetřování případu je zatím na začátku a policisté ho ještě ani nekvalifikovali. Ve hře jsou ale podle Zlatuše Viačková, tiskové mluvčí Policie ČR dvě varianty: „K události musí být vyslechnuti všichni zúčastnění, potom bude rozhodnuto o konkrétním přečinu, a to konkrétně mezi poškození cizí věci a týrání zvířat.“ Zato fotbalový klub měl jasno hned. Hráče ze svých řad vyloučil. To nám potvrdil i Bronislav Šimša, předseda Městského fotbalového klubu Havířov: „Je to pro nás velice nepříjemná záležitost. Hráč byl prozatímně vyloučen z kádru A mužstva a čekáme na vyjádření policie.“ Majitelka čivavy doufá, že mladému fotbalistovi tento hrůzný čin jen tak neprojde. A se slzami na krajíčku dodává: „ Byla člen rodiny, my jsme ji měli 6 let od štěněte. To bylo prostě naše děťátko a já mám pořád chuť ji ještě chodit venčit. Pořád to mám ještě zažité, že bych s ní měla jít ven.“

Tagy: