V Austrálii zemřel Chris, nejchlupatější beran na světě

Beran Chris - jeden z nejznámějších představitelů merinových ovcí - v Austrálii zemřel. Merino je významný pro svou jemnou vlnu a té měl Chris dostatek.

Chris se proslavil roku 2015, kdy byl neuvěřitelně zarostlý nalezen v lesích. Toulal se totiž více než 6 let po divoké přírodě a objem srsti již ohrožoval jeho život. Když ho našli, ostříhali mu 41 kilogramů kvalitního vlákna a ukázalo se, že jde o světový rekord.

‚‚Hrozně nás to mrzí. Byl milý, moudrý a přátelský,“ napsali na svých sociálních sítích pracovníci přírodní rezervace Little Oak. Beranovi bylo 10 let, a to je dost solidní věk na plemeno merino.

Příběh nejchlupatějšího berana, který byl nalezen poblíž Canberry před čtyřmi lety, mu přinesl nespočet věrných fanoušků po celém světě. Tehdy zoologové upozorňovali, že zvíře následkem tíhy srsti nepřežije, a na pomoc se stříháním dorazil australský šampion ve stříhání Ian Alkin. Potvrdil, že za 35 let své práce s ovcemi neviděl nic podobného.

Australané si chtěli Chrise nechat v péči. Jeho srst byla dokonce vystavena v Národním muzeu Austrálie. Chrise neměli lidé rádi pro cenu jeho srsti, nýbrž pro jeho přátelský přístup a moudré počínání.

Tagy: