VIDEO: Čekali byste varnu drog v řeznictví? V Praze jedna taková byla

Varna v řeznictví (Zdroj: PČR)

Mladý pár vyráběl drogy v jednom z pražských řeznictví. Zatímco přes den řeznictví fungovalo jako normální provozovna, v noci se tam vařil pervitin. Třicetiletého muže a jeho o rok starší přítelkyni už policisté obvinili.

Na pultech se prodávalo maso a v místnostech, kam zákazník neviděl, se vyráběl téměř celý rok pervitin. Podle kriminalistů dokázali obvinění vyrobit za jeden var více než dvacet gramů drogy.

Aby výroba drog nebyla v řeznictví cítit, tak vždy po výrobě varnu zabalili do krabic a kufru, vše navíc obalili potravinářskou fólií a umístili v horních policích. Cítit to nicméně stejně bylo.

To, že se pach chemikálií šířil po okolí, potvrdili i zaměstnanci vedlejší restaurace. Po zásahu kriminalistů nařídila Státní veterinární správa zničení masa kontaminovaného chemickými výpary. Provozovna musela zároveň projít dekontaminací, byla nějakou dobu zavřená a teď už znovu funguje. Muž i jeho přítelkyně údajně patřili sami k uživatelům drog. K výrobě pervitinu nakupovali prekursory, neboli chemické sloučeniny, přes internet. Například látku zvanou pseudoefedrin objednali podle policistů na mezinárodních internetových stránkách jako volně dostupnou.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání proti ženě a muži pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými psychotropními látkami a jedy. Hrozí jim teď až pět let ve vězení. Zatím jsou oba stíháni na svobodě.