VIDEO: Hyeny ukradly auto hendikepovanému - i s jeho nohou!

Hyeny ukradli auto hendikepovaného i s jeho nohou

S Vladimírem jsme natočili i rozsáhlý rozhovor. Co si o zlodějích myslí, v jaké je situaci a co pro něj protéza znamenala?

VIDEO: Hyeny ukradly auto hendikepovanému - i s jeho nohou!

Vladimír W. neměl v životě moc štěstí. Když mu bylo šestnáct, lékaři u něj odhalili rakovinu kolene. Nakonec se všichni rozhodli, že mu nohu amputují. Vladimír s tím souhlasil, na pokoji měl ale jiného pacienta, který o nohu přijít nechtěl, a ten do roka zemřel. Amputace tak mladíkovi nejspíš zachránila život.

Po amputaci se vrátil zpět a začal se věnovat i sportovním aktivitám - jezdí na kole, na motorce a do roku 2012 dokonce hrál i sledge hokej za pražskou Spartu. S pohybem mu pomáhala speciální protéza, která stála 660 tisíc korun a byla mu vyrobena přesně na míru. Měla spoustu funkcí, ale nikomu jinému nemůže být k užitku.

Nyní však Vladimíra zasáhla další rána. V pondělí v noci mu totiž zloději ukradli auto, kde měl protézu. Vůz přitom měl zaparkován na místě pro invalidy, jen pár metrů od svých oken. Momentálně nemůže téměř nic dělat - protéza mu totiž pomáhala nejen v práci, díky ní se mohl věnovat rodině a své malé dcerce. Případ už vyšetřují kriminalisté, potřebují ale vaši pomoc.

I kdyby auto nenašli, Vladimírovi jde zejména o jeho protézu – tu nejspíš zloději někde odhodí, protože nikomu jinému nemůže být k užitku. Pokud byste protézu kdekoliv viděli, volejte policisty nebo naši krimilinku - tel. 607 300 100.

Tagy: