Tučňáky kroužkové zkoumají vědci již nějaký čas. Nyní ale do výzkumu zapojily i kamery. Díky nim tak můžeme vidět unikátní záběry ze života tučňáků v daleké Antarktidě. Odborníci i díky kamerám získali nové poznatky, které jim lépe pomohou pochopit reprodukční cyklus těchto zvířátek ve fraku. Informace přinesla organizace Australian Antarctic Division.
Na záběrech je ukázán život ptáků v jejich charakteristickém prostředí a také v antarktických koloniích. Na záběrech můžeme vidět námluvy, kde kladou vejce, samotné líhnutí mláďat, ale i jak a zda vůbec jsou schopni mláďata tučňáků po narození přežít.
„Dálkové fotografické přístroje denně po celý rok pořizovaly až 12 snímků,“ uvedla organizace na svém webu.
Pozitiva kamer na místě činu, jsou evidentní. Pro studium chovu mořských ptáků a sběr dat o nich jsou kamery úplně stejně efektní, jako kdyby byli vědci osobně na místě činu.
تفاصيل لم ترها من قبل من يوميات البطاريق في الجزء الاسترالي من القطب الجنوبي
— Akhbar Al Aan أخبار الآن (@akhbar) May 17, 2018
Australian antarctic division #عيش_الآن pic.twitter.com/WFq3UDUIwR
„Kamery samozřejmě nemohou zcela nahradit lidi, jsou však levné a spolehlivé," konstatoval podle serveru Phys.org spoluautor studie Colin Southwell.
Poznatky z výzkumu se nepromítnou jen do studia o tučňácích, ale pomoci mohou také při regulaci rybolovu v této oblasti. Díky záběrům by se mohlo například určit, v jakém ročním období je nejlepší lovit různé druhy zvířat.