CNN Prima News tučňáci

tučňáci

Výpis příspěvků ke štítku „tučňáci“

Obklopeni sněhem, ledem a tučňáky. Podívejte se, jak slaví Vánoce vědci na Antarktidě

26. prosince 2021 07:08

Ačkoliv jsou daleko od domova, ani v zemi ledu a tučňáků si britští vědci nenechali ujít vánoční oslavy. Na sociálních sítích britské antarktické operace (British Antarctic Survey, BAS) se pochlubili několika fotografiemi ze svých výzkumných stanic. Ani letos jim nechyběly vánoční stromeček, štědrovečerní hody či zákusky ve tvaru sněhuláků. Čas na stanicích si krátili u filmů jako Smrtonosná past nebo Sám doma.

Tučňáci do konce století vyhynou, varuje studie. Pokud bude led ubývat stejným tempem

5. srpna 2021 21:26

Populace tučňáka císařského by mohla do konce tohoto století téměř vyhynout, ukázala nová studie. Jako příčinu vědci uvádějí globální oteplování, které způsobuje tání mořského ledu, životně důležitého pro tento druh, v Antarktidě. Výzkum vedl odborníky k závěru, že by se měli tučňáci císařští zařadit na seznam ohrožených druhů.

Tučňáci a tuleni v ohrožení. Obří kra odtržená od Antarktidy může uvíznout u pobřeží

5. listopadu 2020 07:34

Největší ledová kra známá pod názvem A-68 se posouvá k ostrovu Jižní Georgie, britskému zámořskému území v jižním Atlantském oceánu. Podle portálu BBC existuje možnost, že ledový kolos, který je podobně velký jako Moravskoslezský kraj, uvízne u pobřeží ostrova o přibližně stejné velikosti. V tom případě by mohl vážně ohrozit tamní tučňáky a tuleně.