VIDEO: Řídit autobus bylo vždy mým snem, říká hrdinný zachránce

Řídit autobus bylo vždy mým snem, říká hrdinný zachránce

Řídit autobus bylo vždy mým snem, říká hrdinný zachránce

Ivo Raisr z Liberecka je aktuálně asi nejslavnějším řidičem autobusu. I když nemá řidičský průkaz, svou pohotovou reakcí zachránil desítkám cestujících život.

Před měsícem ohromil celou republiku svou duchapřítomnou reakcí, kdy dokázal skočit ze sedadla cestujícího za volant ve chvíli, kdy řidič autobusu náhle zkolaboval. Pěti desítkám cestujících na lince Liberec - Praha zachránil život.

Ivo Raisra za jeho čin ocenili policisté. "Zachránce oceňujeme poměrně často, ale obvykle zachrání jednoho, dva lidi. Ivo Raisr zachránil plný autobus. Kdyby nezareagoval tak pohotově, mohla z toho být velmi ošklivá havárie s tragickými následky. On dokázal autobus udržet na silnici a dokonce s ním bezpečně dojet až na nejbližší čerpací stanici," zdůraznil krajský ředitel policie Vladislav Husák, když Raisrovi předal pamětní medaili.

Podobné ocenění už Ivo Raisr, který pracuje v počítačové firmě, dostal od hejtmana Libereckého kraje. Ten mu dal ještě speciální dárek v podobě řidičského kurzu na autobus. "Pan Raisr v rozhovorech pro média tvrdil, že řídit autobus bylo vždy jeho snem, tak teď bude mít šanci," vysvětlil hejtman Martin Půta.

Na předávání medaile od policie dorazil i řidič, za kterého Ivo Raisr tak pohotově zaskočil. Přišel poděkovat. S médii hovořit nechtěl, řekl jen, že panu Raisrovi kdykoliv autobus půjčí, až potřebné oprávnění získá.

Tagy: