VIDEO: Tornádo zničilo školu! Studenti radost nemají

Tornádo zničilo školu, stadion i autobusy v Jižní karolíně ZDROJ: AP

Tornádo s rychlostí větru až 209 km/h zasáhlo v sobotu večer Kershaw County v severní části amerického státu Jižní Karolína. Twister značně poškodil budovu gymnázia, atletický stadion i desítky zaparkovaných školních autobusů. Zkázu zachytil dron. V jiných častech Spojených států tornáda i zabíjela.

Jih Spojených států zasáhly už v pátek silné bouřky a tornáda. V souvislosti s nepříznivým počasím ohlásily úřady nejméně sedm mrtvých, napsala dnes agentura AP. Meteorologové varovali, že nebezpečí ještě nepominulo, neboť řádění vichru a také lijáky se přesunuly do států Alabama a Georgia. Podle meteorologů prudkému větru a dešti čelilo jen ve státech Louisiana, Arkansas, Texas a Oklahoma přes 18 milionů lidí, v Texasu do postižené oblasti patřila i velká města Dallas, Houston a Austin.

Policie v Dallasu uvedla, že jeden člověk zahynul, když se jeho vůz převrátil do říčky Fivemile Creek. V Oil City v Louisianě zemřel 75letý muž, který zahynul v troskách domu pod spadlým stromem. Úřad šerifa louisianského okresu Bossier Parish na Facebooku informoval, že ve zdemolovaném karavanu nalezli hasiči těla postaršího páru. Tři lidé dnes po řádění tornáda zahynuli v Alabamě nedaleko Carrolltonu.

Ve státech Arkansas, Oklahoma a Missouri se vytvořila tornáda, která podle dostupných zpráv způsobila jen materiální škody. U Fair Play v Missouri zničilo tornádo dva domy a v Tahlequahu v Oklahomě tornádo utrhlo střešní krytinu jednoho domu. Několik zničených budov, polámané a vyvrácené stromy a přetrhané elektrické vedení zůstalo po řádění tornáda také v Arkansasu.

Vichr v Alabamě byl natolik silný, že karavan, ve kterém byla nalezena těla dvojice seniorů, byl vytržen ze svého ukotvení a odvržen do vzdálenosti 60 metrů. V okrese Bossier Parish v Louisianě utrpěli zranění po zásahu proudem řidič kamionu, který s vozem uvíznul ve spadlém vedení, a policista, který ho zachránil.

Podívejte se na video, jak tornádo vzniká:

Tagy: